איך לבחור מזרן

אנחנו מבלים כשליש מהחיים שלנו בשינה ועושים כל שביכולתנו בכדי שאותה שינה תהיה טובה ואיכותית – כידוע, איכות השינה משפיעה גם על שני השליש הנותרים של חיינו בהם אנו ערים.
אחד האלמנטים אשר מהווים כבעלי השפעה על איכות השינה שלנו הוא המזרן – מזרן בריא ונוח ישדרג לנו את השינה כמו גם יתרום לבריאותנו, בעוד שמזרן לא נוח ולא איכותי יכול לפגוע משמעותית באיכות השינה כמו גם בבריאותנו. לכן, קיימת חשיבות גבוהה להקפיד על בחירת מזרן מושכלת.

סוג המזרן

כל מי שתר אחר מזרן חדש יגלה במהרה את הסוגים השונים של המזרנים המוצעים עבורו ובין היתר – מזרני ספוג, מזרני ויסקו, מזרני קפיצים, מזרני לטקס ועוד.. חשוב להכיר את כל הסוגים, את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם, המחירים של כל אחד מהסוגים ובאופן כללי, ככל שנאסוף יותר מידע על כל אחד מהסוגים, כך יהיו לנו יותר כלים לבחור בסופו של דבר את המזרן המתאים ביותר עבורנו. במאמר זה נדבר על בחירת מזרן עבור ספות נפתחות.

רך או קשה?

אז נכון שיש נטייה לחשוב שהסוג של מזרונים קשים הם הרבה יותר איכותיים ממזרונים רכים. אך אין זו אמת מוחלטת – בכל זאת זה לא נעים בתחושה לישון על מזרון שהינו קשה כמו אבן. השכבה העליונה חייבת להיות נעימה ורכה ולכן כדאי להרגיש את המזרן בטרם הרכישה.

גודל המזרן

אם אתם זוג, סביר להניח שתחפשו מזרן גדול ורחב יותר מאשר אם אתם ישנים לבד. במידה ואם גבוהים יותר או רחבים יותר, חשוב לקחת גם את הנושא הזה בחשבון. ישנם כידוע גדלים שונים של מזרנים ומאוד חשוב לבחור מזרן בגודל האידיאלי עבור הצרכים שלכם. חשוב גם שתבדקו האם הגודל תואם לגודל המיטה ואם הוא לא כבד מידי ואתם יכולים לפתוח את המיטה כשהוא מונח עליה.

תקציב ומותג

אין מה לעשות, כשמדובר במזרנים, אם אתם רוצים מזרן איכותי תדרשו בדרך כלל לשלם יותר. חשוב לשים דגש גם על עניין המותג ולבחור מזרן שמאחוריו עומדת חברה ידועה ומוכרת.
זכרו, מדובר באיכות השינה שלכם ובבריאות שלכם ולכן, לא מומלץ להקל ראש בבחירה או להתפתות לרכוש מזרן רק בגלל מחירו האטרקטיבי.

שימוש

אחד הדברים היותר חשובים שיש לבחון בעת רכישת מזרן הוא השימוש אשר נעשה בו. לדוגמא, אם מדובר במזרן למיטה נפתחת של ילד קטן, כדאי לבחור גודל מזרן שיתאים לו גם לשנים הבאות, שיהיה גבוה יותר, ולא מזרן קטן אותו תצטרכו להחליף בעוד כמה שנים. בנוסף, זכרו כי מזרנים של ילדים לרוב נוטים להפוך לטרמפולינה, ולכן לא כדאי להשקיע סכומי כסף גבוהים מידי במזרנים אלו.
לסיכום, אם אתם רוצים לרכוש מזרן, ולא יודעים כיצד לבחור את הטוב ביותר, אנו מקווים כי מאמר זה נתן לכם כמה טיפים יעילים אשר יאפשרו לכם לבצע בחירה נכונה וחכמה יותר. בנוסף, היעזרו במומחים בתחום אשר יסייעו לכם לבצע בחירה חכמה ונכונה יותר, בחירה שתאפשר לכם ליהנות מהמזרן למשך שנים.