הוספת אור לעיצוב הסלון והבית

סיימתם הרגע לעצב את חדרכם האהוב מחדש, בחרתם את השטיחונים המושלמים, הקירות נצבעו בצבע תואם, וגם את הרהיטים הספקתם לסדר לפי טעמכם. אך עדיין, משהו חסר. אתם צריכים את הדבר שידגיש משהו – את האמירה הייחודית של החדר, בתוספת של חמימות. אולי אתם צריכים תאורה מעוצבת כדי להעניק לחדר שלכם את הטאץ' הסופי.

סוגי מנורה תקרה

מנורות צמודות תקרה או מנורות תקרה תלויות מהוות כלי מצוין להפוך בית משמים, לבית חם, מושך ואישי יותר. עיצוב מודרני של מנורות תקרה יקנה לחלל החדר את האווירה המתאימה: אווירה אורבאנית תוססות, או שמא – אווירה אינטימית ורגועה. בחדר מגורים רחב וגבוה כדאי יהיה להתקין מקבץ מנורות תקרה, זאת במקום מנורה בודדת. אפשרות נוספת תהיה שילוב מנורות קיר ותאורת תקרה.

מנורות תקרה תלויות

אלו לא נועדו רק להאיר את הדירה, או החלל. מנורות אלו מאפיינות את האווירה בחדר – עירונית, כפרית, שקטה, דרמטית ועוד. מנורה תלויה אינה רק פריט בפני עצמו – בעת בחירה מנורה תלויה, חשוב לוודא שהתכונות השונות שלה: סגנון, צורה, חומר וצבע משתלבים עם הצבע והריהוט בחדר המעוצב. האם ישנה תכנית להאיר את חלל החדר עם כמה מקורות אור? במידה שאתם משפצים חדר קיים או בונים בית חדש, כדאי לשקול שילוב מנורות תלויות ותאורה שקועה (ספוטים). תפקידם של הספוטים הוא ליצור אור רקע, בעוד המנורות התלויות תורמות לאווירה ולעיצוב בחדר.

מנורות צמודות תקרה

מנורות אלו מותירות את החלל המעוצב נקי ופתוח. תאורה כזו מתאימה אף לחדרים עם תקרה נמוכה, חדר המגורים וגם לאזורי מעבר. במידה שפינת האוכל והסלון מחוברים כיחידה אחת, אפשרי לשלב מנורה תלויה בעלת נוכחות בולטת או מנורה צמודת תקרה.

שנדליר

שנדליר בדרך כלל מתאים לפינת האוכל או לחדר המבואה. כדאי לבחור את קוטר השנדליר בהתאם לאורכו ורוחבו של החדר, וכך שיהיה קטן מרוחב שולחן האוכל. במקרים של פינת אוכל גדולה במיוחד, כדאי להתקין מעליה שנדליר בשילוב מנורת קיר הולמת.

מקובל בימינו להתקין מיני-שנדליר בחלקי הבית השונים (למשל, בחדר האמבטיה, ביחידת ההורים או במטבח) המוסיפים מידה נכבדת של שיק ואינטימיות לעיצוב חלל החדר. בחירה מתאימה של יצרני השנדליר יעניקו ללקוח את הביטחון שהוא יקבל מהמוצר לסיפוקו המלא. יצרן מנורות שיודע להיות, מלבד יצרן, גם המעצב והמתכנן עבור הלקוח ידע להתאים את המוצר שלו לדרישות ולתקציב, כל זאת תוך הקפדה אמיתית על שימוש ברכיבים איכותיים, רמת גימור גבוהה, וכן תכנון מיטבי של ניצול האנרגיה של כל מנורה.

התאמה אישית

במקרים מסוימים מומלץ שהלקוח יזמין את היצרן, או את יועצי התאורה לדירתו כדי שידעו שידור ישיר להעריך נכונה את כמות האור הנדרשת, ולעצב מוצר שיביא לבית הלקוח את האווירה הרצויה. יועצי תאורה ראויים ידעו לשלב גופי תאורה באלמנטים קיימים בבית ואף להתאים אלמנטים ביתיים טרם עיצוב גוף התאורה.