המדריך המלא לספות נפתחות

בין אם מדובר בבית שבו מתארחים באופן קבוע בני משפחה וחברים או בבית שבו יש צורך בחסכון במקום, ספות נפתחות ממלאות תפקיד חשוב. הן מאפשרות ליצור פתרונות לינה יעילים וקלים מבלי לתפוס מקום בחדר. הן מספקות לינה נוחה, בריאה ומפנקת בלי לאבזר את הבית במיטות רבות. כאשר אין צורך באמצעי לינה, הן הופכות לספה נוחה לישיבה ולרוב גם אסתטית מאד.

סוגי ספות נפתחות – מגוון ענק של אפשרויות

בכל הקשור לספות נפתחות אנחנו נהנים כיום ממגוון גדול של אפשרויות. ישנן ספות תלת מושביות וספות דו מושביות, יש כורסאות חד מושביות שנפתחות למיטה ויש מבחר גדול של חומרי גלם שונים. יש גם מיטות נוער נפתחות שעשויות משלדת עץ בציפוי של ריפוד ובד, ספות העשויות ממתכת ומעור, ספות בסגנון פוטון שעשויות מעץ ומתקפלות וספות הבנויות כמיטה לכל דבר ונפתחות למיטה זוגית.

מנגנוני הפתיחה של הספות משתנים מספה לספה. יש ספות נפתחות שמאפשרות גרירה של המיטה התחתונה החוצה באמצעות גלגלים ואמצעי הרמה כלשהו, יש ספות שדורשות פתיחה על ידי משיכה ולאחר מכן הספה הופכת למיטה בגובה אחד ויש ספות שהחלק התחתון שלהן, המשמש כספה, נפרד לחלוטין מהספה עצמה – כך שהוא יוצר מיטה רגילה לגמרי.

הבחירה שלכם צריכה להיעשות לפי ההעדפות העיצוביות, היכולת להרים ולתפעל את המנגנון בקלות ונוחות השכיבה על המיטה הנפתחת.

ספות נפתחות עם מזרן נוח ובריא לגב

אחד הדברים החשובים במיוחד הוא בחירה של ספות בעלות מבנה נוח ומזרן איכותי ועמיד שיכול לתמוך בגב במהלך השינה. גם כאשר מדובר במיטה שמשמשת אדם ליום או יומיים כאשר הוא מגיע להתארח, חשוב להקפיד על רכישה של ספה איכותית ונוחה. כדאי לנסות את הספה עוד בחנות ולבדוק האם נוח לשכב על המיטה.

ספות נפתחות לחדרי ילדים ונוער – פתרון שגדל עם הילדים

אם יש חדר שבו ספה נפתחת היא אביזר שימושי במיוחד זהו חדר הילדים. בגילאי בית הספר הילדים מתחילים לארח בבית חברים וחברות ללינה משותפת, הם מקיימים מסיבות פיג'מה או נהנים עד השעות המאוחרות מלמידה משותפת או משחק. חשוב לאפשר להם לארח את החברים בצורה נוחה ונעימה.

לספות הנפתחות פתרון טוב לחדרי ילדים  משותפים, כאשר שני ילדים מתגוררים באותו חדר. במהלך היום הספה מתפקדת כספת ישיבה לכל דבר ובערב, כאשר הולכים לישון הספה הופכת למיטה לשניים.

ספות נפתחות מלוות את הילדים מגיל בית הספר ואילך עד לגילאים מבוגרים יותר, ומאפשרים להם לישון בצורה התואמת את הגיל, לארח חברים ולהנות מחדר מרווח גם כאשר החדר משמש עוד אנשים.