הספות הנכונות לעיצוב הסלון בדירה שכורה

עובדה שרירה וקיימת היא שאנו מבלים את מרבית שעות הערות בחלל הציבורי הגדול ביותר בבית, כלומר בסלון. חדר השינה משמש לשינה, השירותים והאמבטיה משמשים אותנו לפרקי זמן קצרים וגם המטבח באופן יחסי. אך הסלון הוא החדר הפונקציונאלי ביותר בבית ומשמש לא רק למנוחה ובהייה בטלוויזיה, אלא גם לחלל בו אנו מארחים חברים, משחקים עם הילדים, קוראים ספרים ואפילו אוכלים.  כל זאת נכון גם אם מדובר בדירה שכורה וגם אם מדובר בדירה בבעלותנו. יחד עם זאת, ישנם ניואנסים אשר בהחלט משתנים כאשר מדובר בדירה שכורה, ניואנסים כגון חוסר היכולת לשנות  פריטים מסוימים בדירה כגון מרצפות, חלונות, דלתות וכו'. ובכל זאת, כיצד ניתן לעצב את הסלון בדירה השכורה וכיצד לבחור את הספות הנכונות? כל הטיפים והעצות במאמר שלפניכם.

בחירת הדירה ובחינת הדירה

לאחר שעברתם על אינספור מודעות דירות להשכרה באשדוד, ברחובות, ביבנה או כל עיר אחרת אשר נפשכם חפצה לגור בה. צמצמתם את הרשימה, על פי הקריטריונים האישיים שלכם והגעתם לבחון את הדירה באופן אישי. הדבר הראשון שבוודאי תשימו לב אליו הוא גודל הדירה בכלל וגודל הסלון בפרט. לאחר שבחנתם את הדירה, החלטתם כי ישנם יותר יתרונות מחסרונות וחתמתם על חוזה השכירות הגיע העת לרהט את הדירה. נכון שרמת ההשקעה והתמרון יהיו נמוכות בהרבה מאשר בדירה משלכם, אך מגורים בדירה שכורה אינם מהווים תירוץ לחוסר השקעה. ניתן לארגן, לרהט ולעצב את הדירה בצורה נהדרת ובתקציב נמוך יחסית. כעת, פריט הריהוט הראשון אשר יקבע את אופי הסלון הוא כמובן הספות.

כיצד בוחרים את הספות הנכונות?

בראש ובראשונה חשוב לזכור כי לא משנה איזו ספות תרכשו בסופו של יום, מדובר בפריט ריהוט אשר "ינדוד" אתכם לדירות הבאות, לכן מומלץ במיוחד לרכוש מערכת ישיבה אשר תשמש אתכם לטווח הארוך.  אז כיצד בוחרים את הספות הנכונות, בראש ובראשונה מתחילים עם מדידת השטח. למשל כאשר מדובר בחלל גדול, עם תקרה גבוהה, חלונות רבים וכו', חשוב לבחור במערכת ישיבה עם נוכחות, למשל ספה של 3+2  ולהוסיף להן שתי כורסאות בעלות ריפוד צבעוני על מנת "לזרוק" צבע לחלל ולמלא אותו. אם מדובר בחלל קטן יחסית, ניתן לבחור בספת ר' על מנת להתמודד עם מגבלת המקום ועדיין לא לגרום לעומס אשר יקטין עוד יותר את גודלו. לאחר שבחרתם את סוג וגודל הספה או הספות, עליכם לבחור האם אתם מעוניינים בספה העשויה מעור? אידיאלי ופרקטי במיוחד כאשר ישנם ילדים קטנים בבית, שכן קל הרבה יותר לנקותן. במידה ואתם מעוניינים באווירה חמימה וביתית, ספות מבד הן הבחירה המושלמת עבורכם. כך או כך אל תתפשרו על נוחות ולכן טרם הרכישה, פשוט התיישבו ובדקו האם הספה נוחה לכם או לא. בהצלחה!