התאמת המזנון לעיצוב רהיטי הבית

מה הסטייל שלכם?

אנשים רבים, כשהם ניגשים למלאכת עיצוב הבית, מוצאים את עצמם מבולבלים באופן טבעי למדי. השפע הוא עצום כל כך, שלרגעים אתם חושבים שהסגנון המועדף עליכם הוא סגנון מודרני וחדשני, אבל ברגעים אחרים אתם מוצאים עצמכם נמשכים אל הוינטג' והעתיק. יש כמה דברים שעליהם ברור לכם שאין פשרות – תקנו רהיטים איכותיים, כאלה שיחזיקו מעמד זמן רב ויהיו נוחים לשימוש. להחליט לקנות איכות זו בהחלט החלטה פשוטה למדי. לעומת זאת, להחליט על הסגנון זה כבר קצת יותר מסובך, וכאן מגיעה המלכודת שרבים נוטים ליפול אליה: אם קשה להחליט, משלבים מכל דבר!

אז זהו – שלא!

שילוב סגנונות יכול להיות נחמד בכל הקשור לבגדים, ובכל הקשור לזוגיות ישנה אמונה שהפכים נמשכים, אבל בתחום ריהוט הבית כדאי להימנע מקו החשיבה הזה, ועל אחת כמה וכמה בעיצוב הסלון. מאחר וזהו המקום שבו אתם מבלים זמן ניכר, לבד ועם המשפחה, וגם המקום שבו אתם ככל הנראה מארחים את החברים שלכם, הוא צריך להיות המקום הכי מדויק שיש. שולחן העץ המודרני עשוי להיראות משונה לצד ספה נפתחת בסגנון וינטג', עם מסגרת זהב ובד ירוק. ובמסגרת בנית הקונספט לסלון או לחדר האירוח, חשוב להקפיד גם על התאמת המזנון לעיצוב רהיטי הבית. כי המשולש הזה – מזנון, שולחן וספות – הוא משולש שצריך להתמזג היטב, ובצורה נכונה.

אסתטיקה ויעילות

פריט ריהוט חשוב ביותר הוא המזנון, בעיקר משום שהוא הרבה יותר מפריט אסתטי – הוא יכול להיות גם אחד הרהיטים החשובים והשימושיים ביותר בבית. תוכלו למצוא מזנונים רחבים שיוכלו להכיל דיסקים, ספרים או את ממירי הטלוויזיה, ואף להסתיר בתוכם את חוטי החשמל הסוררים. בהתאם לעיצוב המזנון תוכלו גם להניח עליו חפצי נוי שיוסיפו צבע ופאר גם לדירה הצנועה ביותר. כמובן שכשאתם בוחרים עיצוב, התאמת המזנון לעיצוב רהיטי הבית יעזור לשמור על כבודו של המזנון ומרכזיותו בחלל הסלון, והוא ריהוט משלים וחיוני במראה הכללי של הבית בכלל, ושל אזור האירוח בפרט.

סגנון ייחודי

בתחילת המאמר דיברנו על החשיבות הרבה בהתאמת הרהיטים השונים אלה לאלה, אבל יש עוד דבר קטן שחשוב לומר: קו אחיד בעיצוב הבית משמעותו יצירת סגנון ייחודי משלכם, שהוא האמירה שלכם, ושלכם בלבד. כמו שאתם יודעים שלא תתפשרו על שולחן פשוט בגימור ירודה, או על ספה שאיננה יציבה או עמידה מספיק, אל תתפשרו גם על פחות מהשילוב המושלם בין כל חלקי הסלון.