חדרי שינה מעוצבים – איך לתכנן ולעצב את חדר השינה המושלם?

חדרי שינה מעוצבים, חדרי השינה שלנו הם המקום בו אנו מבלים את שעות המנוחה שלנו. לאחר שיצאנו החוצה, התרוצצנו, יצרנו קשרים ובילינו, הגיע הזמן לנוח ולשעות המנוחה ישנה חשיבות עליונה בחיינו. מנוחה טובה (שברובה קשורה בשינה) מאפשרת לנו להיטען כראוי באנרגיות ולהרגיש טוב יותר. לכן, חשוב מאד שחדר השינה בו אנו נרגעים יהיה חדר מעוצב שמתאים למשימה החשובה של טעינת האנרגיות. העיצוב של חדר השינה מורכב מהתייחסות לפרטים שונים וכדי להצליח להגיע לעיצוב מושלם עלינו קודם כול לתכנן כראוי את החדר.

חדרי שינה מעוצבים – תכנון החדר

תכנון חדר שינה יכול להתבצע לבד או באמצעות מעצבת פנים. כדי לעצב את החדר לא חייבים לשמור קירות או להחליף ארונות, אפשר להשתמש במה שיש בחדר ולכל היותר להחליף את המיטה לספת מיטה נפתחת או למיטה חדשה כדי להפוך את השינה לטובה יותר. השלב הראשון בתכנון החדר מתחיל במדידת החלל ובדיקה מה כבר קיים בו. בשלב השני אפשר להתחיל לחשוב על הרהיטים השונים ולבחון אם הם מתאימים לחלל ואם הם מתאימים זה לזה. השלב האחרון הוא הכנסת השינויים בחדר.

לשנות את החדר

לאחר התכנון ובחינת העיצוב, אפשר להתחיל לעשות שינויים בחלל החדר. המטרה של השינויים היא להתאים למי שמתגורר בחדר עצמו ולעשות התאמה בין הפריטים השונים שבחדר. כלומר, מתאימים את הרהיטים הגדולים של החדר ומתאימים את הצבעים, הפרזולים והציורים שעל הקירות כך שיעניקו תחושת עיצוב מושלמת. השינויים בחדר מתייחסים לכל הפרטים והם חייבים לשלב בין פרקטיות, נינוחות (הרי מדובר בחדר שינה בו אמורים לנוח) ועיצוב. כיוון שכך חשוב מאד גם להכיר את הפתרונות השונים שאפשר להכניס לחדר והרהיטים הקיימים שיכולים להתאים לחדרי השינה.

ספות שינה ומיטות לחדר השינה

המיטה אשר נמצאת בחדר השינה משפיעה גם על איכות השינה, גם על הפרקטיות של החלל וגם על העיצוב במקום. ישנם פתרונות רבים לחדרי השינה כשאחד מהם הוא ספות שינה.

ספות שינה אלו מיטות נפתחות אשר מאפשרות מצד אחד לישון בנוחות מקסימלית על מזרן שרמתו גבוהה מאד (ולכן הוא מאפשר להשיג את המרב מהשינה) ומצד שני הן מאפשרות לארח חברים בחדר ולכן הן פרקטיות.

המיטה של חדר השינה חייבת להיות נוחה כדי שהמנוחה תהיה ראויה. מעבר לכך היא צריכה להיות פרקטית ומתאימה לגודל של החלל (ומכאן שישנו יתרון גדול לספות שינה שנפתחות כשרוצים להציע מקום לאורחים). כיוון שישנם עיצובים רבים של ספות שינה אפשר למצוא לכל חדר את הספה המושלמת עבורו.