חללים קטנים, ניצול גדול

חללים קטנים בבית או במשרד עשויים להיות מעיקים ביותר. במקרים בהם לא ניתן לבצע שינויים בגודל הפיזי של חדרים אלו, ניתן לבחור במספר שיטות או "טריקים" אשר אמנם לא יגדילו את השטח, אך בהחלט יעזרו בהקניית מראה גדול יותר תוך ניצול הרבה יותר טוב של השטח הפנוי. להלן כמה מהיותר יעילות שבהן.

צבעים

עיקרון המפתח בעולם הצבעים עבור חללים קטנים הוא הומוגניות והמשכיות. משמעות הדבר היא כי בחדרים קטנים לא כדאי לצבוע את הקירות בצבעים שונים ומנוגדים מדי אלו לאלו. יש לצבוע את הקירות בצבעים בהירים שכן צבעים אלו מגדילים את תחושת החלל הפנוי. צביעת קיר נגדי בצבע כהה או שימוש ברהיטים כהים מבליטים את החלל הקטן ויוצרים תחושת מחנק ומועקה. יחד עם זאת, בהחלט מומלץ להשתמש באלמנטים מגדילי שטח מבחינה עיצובית כגון טפטים או מדבקות רפלקטורה. מעצב פנים מקצועי ידע לבצע שילובי משחק עדינים עם הצבעים כך שגם חללים קטנים במיוחד יראו גדולים הרבה יותר.

ריהוט

כדאי מאוד לבחור בפרטי ריהוט "חסכוניים" אשר מנגנון פעולתם אינו מאפשר בזבוז יתר של שטח פנוי יקר ערך. ניתן לציין בתור דוגמא את ההעדפה של ארונות הזזה על פני ארונות רגילים שכן השימוש בהם אינו מקטין את השטח הפנוי בפתיחתם. פריט ריהוט נוסף אשר מתאים לעיצוב חללים קטנים הינו ספה אשר נפתחת למיטה בעת הצורך. ספות רבות כוללות פטנט זה לרבות ספות פינתיות (חוסכות מקום רב בעצמן!) ושזלונג. במידה ומדובר בחדר שינה, העדיפו לרכוש מיטה עם ארגז מצעים נפתח על מנת לחסוך במקומות אחסון, דבר אשר יאפשר להשתמש בארון בגדים קטן יותר.

תאורה

כאשר האור עמום, צהבהב וחלש למדי גם חללים גדולים ביותר יראו קטנים ומחניקים. לכן, יש לבחור בגופי תאורה מתקדמים אשר מפיצים אור לבן ובוהק אך יחד עם זאת אינם גורמים לחימום החדר. גופי ה- LED מומלצים ביותר כאשר בנוסף מומלץ להשתמש גם בגוף תאורה שקוע מגבס ליצירת תאורת אווירה בעת הצורך.

טיפ חשוב נוסף- בחללים קטנים כדאי ורצוי להשתמש גם באלמנטים מזכוכית (כגון שולחן זכוכית בפינת אוכל קטנה) ולהציב מראות גדולות אשר מגדילות את תחושת המקום הפנוי.