טיפים ליצירת מרחב מתאים מבלי להרוס את העיצוב

טיפים ליצירת מרחב מתאים מבלי להרוס את העיצוב

רבים מכם כבר הרימו ידיים- אתם כבר קבלתם את זה שאין ברירה אלא להציב את המחשב במרכז הבית  ויש להשלים עם רוע הגזירה- זה מכוער ופוגע בעיצוב. אכן פעמים רבות אין ברירה אלא להציב את המחשב במרכז הבית. אין מקום בחדרים האחרים, או שיש מחשב אחד לכולם ואי אפשר להציבו בחדר של אחד מבני המשפחה. ואתם גם מעדיפים לשלוט במה שהילדים שלך עושים עם המחשב. עד לפה הכל נכון- כשאין ברירה אז אין ברירה. אבל מי אמר שחייבים להשלים עם הכיעור הנלווה למהלך? איך תגיבו אם נלמד אתכם בשבעה צעדים פשוטים להציב מחשב במרכז הבית מבלי שהעיצוב ייהרס? אנחנו סומכים על כך שתשמחו ותודו לנו.

אז איך עושים זאת?

שלב ראשון– לעגל פינה: רצוי שפינת המחשב תהיה בפינה. שולחן מחשב מלבני שמוצב בפינה תמיד משתלב יותר ונראה טוב יותר. אם הדירה קטנה מאד ואין ברירה אתרו קיר אחד פנוי וקראו לחלל שלצידו מהיום פינת מחשב.

שלב שני– למלא חלל: רצוי שהפינה או הקיר יהיו ב"חללים מתבקשים". למשל בין יחידות מובנות, בין שני קירות, שטח מת שלא מנוצל (מבואה, חלל מתחת למדרגות, הול, מסדרון), שטח על קו תפר בין שני חלילים או שני חדרים ודומה. כל המטרה היא שפינת המחשב תשתלב בבית, לא תראה כתוספת לא קשורה, כפויה או מאולתרת אלא כמשהו שהיה חלק מהתכנון והעיצוב המקוריים.

שלב שלישי– בחינת הצרכים: בדקו והחליטו את מי ומה אמורה לשמש פינת המחשב. האם זו פינת העבודה שלכם? האם יהיו חומרים שתצטרכו שיהיו נגישים ובסמוך אליה (ספרים, מאמרים, כתבי יד וכדומה)? האם זה המחשב גם של הילדים? האם צריך שיהיה מרחב לכתיבה לצד שולחן המחשב? האם צריך שתהיה אפשרות לשנים או יותר אנשים שישבו זה לצד זה וישתמשו יחד במחשב (החברים של הילד כמובן) ועוד. כל אלה ישפיעו על העיצוב- על גודל החלל שתקצו לפינת המשב, על אופן עיצובה, על הריהוט שיבחר ועל האבזור בפינה זו.

שלב רביעי– קביעת תקציב: זהו שלב חשוב ביותר. שולחנות מחשב יכולים להיות זולים אך גם יקרים מאד. אל תשתוללו- פינת מחשב יפה, מרשימה יעילה ושימושית לא חייבת לעלות הון. הגדירו תקציב ואל תחרגו ממנו.

שלב חמישי– בחירת הריהוט: זהו השלב החשוב ביותר בעיצוב פינת מחשב במרכז הבית. השאלה איך תיראה הפינה, בשל מיקומה הבולט במרכז הבית תשפיע על המראה הכולל של הבית. כל מה שתבחרו- השולחן, הכיסא, השטיח, שטחי האחסון והאביזרים ישפיעו מאד על העיצוב של הבית שלכם. כדי לבחור ריהוט אידאלי יש להקפיד על הדברים הבאים:

  1. הרהיטים של פינת המחשב חייבים להשתלב ולהתכתב עם הרהיטים מסביב לפינת המחשב ולהשלים את הקו העצובי של הבית. ההתאמה צריכה להיות בצבעים, באופי ובסגנון.
  2. מבחינת הגודל כמובן שחייבת גם כן להיות התאמה- שולחן המחשב לא יכול להיות גדול מדי, הוא חייב להתאים במידותיו לחלל שהוקצה לו וחייב להיות צנוע ולא בומבסטי. ישנן כמובן מבחר דגמים ואפשרויות רבות לבחירתם. אם מיועד לפינת המחשב שלכם שטח קטן בלבד תשמחו לדעת שישנם שולחנות מחשב קטנים בצבע עץ שיכולים להשתלב עם כל עיצוב ולספק פתרון אידאלי.

שלב שישי– התאמת חללי האחסון- לא רק השולחן צריך להיות תואם לחלל ולהשלים אותו, אלא גם אביזרי האחסון- מדף מרחף, מגירות או כוורת קטנטנה יכולים להוות מקום מושלם לאחסון כל הניירת, משחקי הוידאו והדיסקים. חישבו גם על אסתטיקה ויופי וגם על פונקציונליות ויעילות- שיהיה מספיק מקום ומספיק נגישות לכל ה"שטויות" שלא יתפזרו על השולחן הקטן ויצרו תחושה של כאוס.

שלב שביעי– תיחום והצבת גבולות: אחרי שמיקמתם את הריהוט מקמו גם גבולות. סמנו בעזרים שונים את גבולות הגזרה שיעזרו לכולם להבין- גם למשתמשים וגם למבקרים – איפה מתחילה ואפה נגמרת פינת המחשב ואל תחרגו מהגבולות.