טיפים לעיצוב המשרד שלכם

טיפים לעיצוב המשרד – אין זה משנה כלל האם אתם שוכרים משרד קטן משלכם, מסתפקים בחדר העבודה בבית או נוסעים מדי בוקר למבנה המשרדים הגדול שבו אתם עובדים. כך או כך אתם זקוקים לפינה נעימה, מסודרת ומטופחת, כזו שתאפשר לכם להמשיך לעבוד בצורה יעילה ופרודוקטיבית, ואף לארח לקוחות במידת הצורך. רגע לפני שאתם יוצאים למסע קניות ובוחרים את הריהוט היקר והיוקרתי ביותר, הנה כמה נושאים שחשוב שתקחו בחשבון מבעוד מועד.

נוחות מרבית

אנשים רבים נוטים להתמקד באסתטיקה, תוך שהם מתעלמים לחלוטין מהנוחות שלהם. זה לא אומר שהמראה לא חשוב, שהרי עיצוב המשרד הוא הפנים של העסק שלכם ואתם בהחלט צריכים להותיר רושם על הלקוחות ולהציג בפניהם משרד מרשים, מסודר ומטופח. אלא שאין זה אומר שעליכם להתפשר בסוגיית הנוחות. למשל, ישנם כיום שולחנות משרדיים בעיצובים שונים ומגוונים, אבל לא כולם יהיו נוחים עבורכם. נסו לחשב מראש את השטח העומד לרשותכם לצורך הצבת השולחן וקבעו מה אתם מעדיפים ומה מתאים לכם – שולחן קטן או גדול? צר או רחב? האם אתם זקוקים למגירות או להגבהה ייעודית עבור מסך המחשב שלכם? האם יש לכם צורך בשולחן מוארך עם שלוחה צמודה או שמא משרדכם הקטן אינו מאפשר זאת? ככל שתדעו מה מתאים לכם באופן אישי וגם לתנאים הקיימים במשרד שלכם, כך תוכלו לבחור פריט שיכלול את שני המאפיינים המרכזיים: נוחות ויופי.

טיפים לעיצוב המשרד – על צבעים ותאורה

לאחר שבחרתם שולחן עבודה רחב ידיים, כיסא מנהלים נוח וגם ארונית שבה תוכלו לסדר את הניירת הרבה שנערמת במהלך היום, הגיע הזמן לחשוב לרגע על העיצוב ולהתמקד בצבעים. ההתאמה בין צבע הריהוט שלכם לצבע הקירות, השטיחים ואפילו התמונה, היא בהחלט חשובה. אם תרצו לפעול על פי עקרונות הפאנג-שוויי הרי שיש גם חשיבות גדולה לצבעים מסוימים, כך שירוק נחשב לצבע המעודד התפתחות וצמיחה, כתום מסמל התחדשות ושמחה, ואילו אדום הוא צבע ממריץ ומחמם. בנוסף, אל תשכחו להשלים את המראה הנכון של החלל עם תאורה מתאימה. העדיפות העיקרית היא לתאורה טבעית מספקת, כך שמידת האפשר מומלץ לקרב את השולחן אל החלון ולהכניס פנימה את אור השמש. אם התאורה החיצונית אינה מספקת הציבו גם מנורה נוספת, ועדיף שתהיה זו מנורה עומדת, אשר תאיר את החלל כולו ותהפוך את החדר לנעים במיוחד. ככל שתקפידו על הנושאים הללו תוכלו להבטיח לעצמכם פינה שכיף לעבוד בה, ובעיקר לפינה שתייעל את זמן העבודה שלכם.