טיפים לעיצוב חדר אורחים

ניתן לחלק את מרבית האוכלוסייה באופן הבא: "אלו שנהנים לארח" ו"אלו שנהנים להתארח". לא משנה לאיזה חלק אתם שייכים, בישראל כמו בישראל, תרבות האירוח היא די מפותחת, בכל זאת אנו נמצאים במזרח התיכון, וחלק ניכר מן האירוחים מסתיימים בלינה של לילה אחד לפחות. אז נכון שלפעמים הרבה יותר קל, נוח ומהנה להישאר בצד המתארח, אך בשלב מסוים נהיה חייבים "להחזיר טובה" ולארח בחזרה ואנו בהחלט נרצה לעמוד בסטנדרטים של המארחים "לשעבר" ואם אפשר גם לקצור מחמאות ושבחים. כיצד? כל הטיפים והעצות לעיצוב חדר האורחים במאמר שלפניכם.

עיצוב חדר אורחים מפנק ומזמין

ראשית כל חשוב להפריד בין בית/דירה אשר מכילה חדר נפרד וייעודי לאורחים לבין דירה אשר אין בה חדר ייעודי. אל דאגה גם במקרה השני, ניתן למצוא פתרונות יצירתיים ומהנים לא פחות, במיוחד עבור החבר'ה הצעירים שבחבורה. נתחיל עם טיפים לעיצוב חדר אורחים ייעודי ואם אתם נהנים לארח והאירוח נמצא "בדמכם" אתם בוודאי תיהנו ליישם את העצות הבאות:

  • מיטה איכותית – בין אם מדובר בספה נפתחת (לרוב כאשר חדר האורחים משמש גם כחדר עבודה ביום יום) ובין אם במיטה של ממש, חשוב לבחור בבסיס איכותי ורצוי במזרן אורתופדי. ראשית בשל העובדה כי בשלב מסוים, יכול מאוד להיות שהוריכם אשר יגיעו להתארח ולעזור למשל עם הילדים, יבחרו ללון אצלכם. עבור אנשים מבוגרים אשר נוטים לסבול מכאבי גב, מדובר בפתרון אידיאלי ובכלל מזרן אורתופדי היא השקעה נבונה שכן מתישהו הילדים יוכלו להשתמש במזרן, כאשר הם עוברים דירה למשל…
  • פינת פנאי – אין חדר אורחים מדוגם ללא טלוויזיה, לראיה, שימו לב לחדרי המלון והצימרים בהם ביקרתם בשנים האחרונות. את הטלויזיה והממיר מקמו אל מול המיטה, רצוי לתלותם על הקיר וכך לפנות מקום להצבת ריהוט אשר נועד לאחסון כגון שידה וכד'.
  • טקסטיל תואם – אין חדר מושלם בכלל וחדר אורחים בפרט ללא פריטי טקסטיל. כלומר, תליית וילונות רכים אשר יוצרים תחושה נעימה ומעניקים פתרון הצללה נמצאים בגדר חובה. מעבר לכך, השתדלו לרכוש מצעים תואמים ולפחות ארבע כריות, על מנת ליצור חווית לינה מפנקת במיוחד.

כאשר אין חדר אורחים נפרד והאירוח מתבצע במסגרת חדר אחר דוגמת חדר הילדים ואפילו הסלון. העצה הטובה ביותר היא להתאים את האירוח בהתאם לאופי המתארחים. למשל, כאשר מדובר בילדים, הדרך הטובה ביותר לספק אותם ואת צרכי השינה היא לפרוס מספר מזרונים על הרצפה. כאשר מדובר בחברים, פשוט פתחו את הספה הנפתחת וכאשר מדובר בהוריכם, פשוט תנו להם לישון במיטתכם ואתם תסתפקו בספה הנפתחת.
הפרטים הקטנים עושים את כל ההבדל
אם אתם מעוניינים לספק חווית אירוח מושלמת, רכשו לאורחים נעלי בית בסגנון ספא, דאגו לארוחת בוקר מפנקת כמו בבית מלון ובעיקר תיהנו מהחוויה, היא בוודאי לא מתרחשת מדי יום. בהצלחה!