טיפים – עיצוב דירות שותפים

עיצוב דירות – רבים מאיתנו שוכרים דירה עם מספר שותפים, אך אין זה אומר שצריך לגור בדירה לא מטופחת ולא יפה. אפשר ואפילו מומלץ לעצב דירות שותפים ולהפוך את חלל המגורים לנוח ומזמין באמת. כדי לעצב דירה שבה גרים מספר אנשים, צריך להתחשב בדעותיהם והעדפותיהם של כולם. זוהי משימה מאתגרת אך לא בלתי אפשרית. לפניכם טיפים לעיצוב דירות שותפים בכל הארץ.

למה כדאי לעצב את הדירה לפי טעמכם?

ישנם אנשים שגרים בדירה שכורה עם שותף או אפילו כמה שותפים שונים. אנשים אלו גרים בדירה זמנית ורובם לא חושבים בכלל על עיצוב הדירה מפני שמדובר במגורים זמניים בלבד. אך למעשה, קיימת חשיבות רבה לעיצוב הדירה על פי רצונכם, אפילו אם מדובר בדירה לתקופה קצרה בלבד.

  • תחושת בית – כל אחד מאיתנו זקוק לתחושת בית. כאשר אנחנו חוזרים עייפים מיום עבודה ארוך, אין דבר נפלא יותר מלחזור הביתה, לתוך החדר המחבק והנוח שלנו. גם כאשר גרים בבית שהוא לא שלנו, בשיתוף עם אנשים אחרים ולטווח קצר, הצורך שלנו בבית קיים ולכן צריך לעשות את כל אשר ביכולתנו בשביל ליצור סביבה נעימה לעין ונוחה לשימוש.
  • אירוח חברים – אל תשכחו שחברים רבים יבואו להתארח בביתכם ולהתרשם מהמקום שבו אתם גרים. כדאי לעצב אותו בצורה מרשימה ומיוחדת כדי ליצור רושם טוב ואווירה חיובית כך שהחברים יאהבו לבקר בביתכם המעוצב והיפה.
  • דיירים מחליפים – לעיצוב הבית ישנו גם יתרון פרקטי. כאשר תרצו לעזוב את מקומכם בדירה ולמצוא מחליף, בהחלט  יהיה קל יותר למצוא אנשים שירצו לחיות בדירה שמעוצב בצורה כיפית.

עיצוב דירות – איך לעצב דירות שותפים?

  • עיצוב החלל הפרטי – דירות שותפים מתחלקות בעצם לחלל הפרטי שלכם והחלל המשותף. החלל הפרטי הוא החדר שלכם אליו לא נכנס אף אחד חוץ מכם והחברים הקרובים. זהו המקום שאותו תוכלו לעצב בצורה שמתאימה לכם בלי להתחשב בדעתו של אף אחד. כשמעצבים את חדר השינה שלכם, תיקחו בחשבון את כל ההעדפות הקטנות שלכם, תפנקו את עצמכם בקישוטים יפים ובאביזרים אהובים שיקיפו אתכם כל הזמן ויגרמו לכם להרגיש בבית
  • עיצוב החלל המשותף – בדירות שותפים ישנו בדרך כלל סלון משותף ומטבח השייך לכל הדיירים יחדיו. כאשר בוחרים עיצוב לחלל המשותף של הבית צריך להתחשב בדעתו של כל אחד מהדיירים ולהגיע לפשרות. כל אחד מגיע מרקע שונה ויש לו טעם שונה. קשה לקלוע בול להעדפותיהם של כולם אבל בהחלט ניתן למצוא פשרות שמצד אחד ינעימו לכל הדיירים ומצד שני ישדרגו את המראה של הדירה ויגרמו לה להראות יותר מזמינה.
  • קיבוץ גלויות – ניתן ליצור שותפות אמתית בדירות השותפים ולהמחיש זאת על ידי עיצוב שמשלב את הפריטים של כל הדיירים. כל אחד יכול לבחור חפץ או פריט עיצוב ולהביא לדירה קצת מטעמו ומהמקוריות שלו. בסופו של דבר תמצאו דירה מגוונת שמשלבת בתוכה אלמנטים שמשקפים את האופי של כל השותפים.