כיצד לבחור ריהוט לבית עם מעצב פנים?

אם רכשתם דירה והשקעתם עליה את מיטב כספכם ואתם רוצים להפוך אותה לבית חלומותיכם, כדי שתשקיעו עד כמה שאפשר בתהליך עיצוב הפנים של הדירה. במסגרת התהליך, תוכלו לדעת מה סגנון העיצוב שהכי מתאים לאופי הדירה ואליו אתם הכי מתחברים, באיזה ריהוט לעצב את הדירה, ואיך להעניק סטייל לדירה, כך שבסופו של דבר, היא תהיה עבורכם מקום נעים שכיף לשהות בו.

אין מה להתווכח עם העובדה, שלמרביתנו אין חוש עיצובי, אלא אם כן למדנו את התחום. על כן, יש לקחת בעל מקצוע כמו מעצב או מעצבת פנים, בוגרי לימודי עיצוב פנים. חשוב מאוד לקחת אך ורק בוגרים ולא לעבוד עם מעצבים חסרי תעודה בתחום. אלו ידריכו אתכם, ילוו אתכם לאורך כל התהליך, בעיצומו וכמובן עד לסופו. כך שהעיצוב ייצא מושלם, עד כמה שניתן ובהתאם למסגרת התקציב שלכם.

על מה כדאי לתת דגש בעיצוב הבית? אפשר להגיד שיש מקומות בבית בהם צריך לתת יותר דגש כמו המטבח וחלל הסלון. על חדרי השינה גם יש לתת דגש, אך במידה ויש לכם תקציב מוגבל, נסו קודם לדאוג למטבח ולסלון. אחר כך, תוכלו להמשיך עם שאר החדרים בבית.

טיפים לעיצוב המטבח

מעצב הפנים שתבחרו לעבוד איתו, ייתן דגש חשוב לחלל זה. עליו להתחשב בגודל המטבח, במיקום המקרר, התנור והכיריים, השיש והכיור וכמו כן, יש לדאוג למיקום נכון של פינת ישיבה – אם בצורת אי ואם בצורת שולחן. היתרון בשימוש באי הוא שמלבד שהוא מהווה כפינה בה ניתן לאכול, ניתן גם להשתמש בו כמקום נוסף לאחסון. הכוונה היא שאפשר להתקין עליו מגירות ומשטח עבודה. במגירות הללו, תוכלו לאחסן את כלי המטבח, קופסאות וכמובן מכשירי חשמל קטנים.

יש גם לדאוג לתאורה מתאימה במטבח. רצוי וניתן להשתמש בגופי תאורה נסתרים, על מנת להאיר את השיש שיש מתחת לארונות המטבח וכמו כן להגביר את עוצמת האור שיש בשיש, היות שגוף תאורה התלוי בתקרת המטבח, לא תמיד נותן מספיק אור. בנוסף, אם חסרים לכם מקומות אחסון, ניתן גם לשלב מדפים תלויים בקיר פנוי במטבח. תוכלו להשתמש בהם לאחסון דברים שבדרך כלל שמישים במטבח או להניח עליהם חפצי נוי, שיתרמו לעיצוב המטבח.

טיפים לעיצוב הסלון

בסלון, תוכלו להתקין וילונות, שיעניקו אווירה חמימה וביתית. מומלץ גם לצבוע את קירות הסלון, בצבעים רכים כמו, שמנת ולבן, היוצרים אשליה של חלל גדול ומרווח יותר. רכשו גם מערכת ישיבה בצורת ספה עם 2 מושבים + ספה עם 3 מושבים. אם אתם מארחים, מומלץ לרכוש מערכת ישיבה נפתחת. כך תוכלו בקלות לארח ולדעת שיש לכולם מקום לישון בו, בנוחות ובכיף. התאימו למערכת הישיבה, שולחן ומזנון. רצוי מעץ מלא, שכן הוא נחשב איכותי ויחזיק לכם לאורך שנים רבות.