כיצד לעצב את פנים הבית בעזרת שילוב נכון של מערכת ספות

כיצד נוכל להפוך את חדר המגורים, קרי הסלון של הבית למקום נוח ומושך, וגם פונקציונלי?

בבואכם לעצב את סלון הבית כדאי לכם לשאול מספר שאלות מקדימות:

  • האם אתם מעדיפים סלון שהוא חלל נקי או שדווקא עמוס.
  • האם אתם טיפוסים שמעדיפים סלון שישדר חום או יוקרה וסטייל.
  • לאיזו מטרה הסלון: לצפייה בטלוויזיה, למקום שהילדים יוכלו לשחק בו או לאירוח.
  • האם חשוב לכם שהסלון ימוקם בסמיכות למטבח או לחלופין לחדר השינה שלכם.

האם לבחור בסט ספות או שיש אפשרויות נוספות

כיום יותר מעדיפים לבחור באפשרויות מגוונות יותר שמתאימות את הספות למידות ספציפיות או שלחלופים מעדיפים לרכוש ספה אחת גדולה ומשלימים את הסלון עם כורסאות נוספות, רצוי באותו גוון של הספה הגדולה. ניתן גם לקנות שתי ספות ולהושיב אותן אחת מול השנייה. הבעיה הכי גדולה היא גב הספות שפונה למעבר. לפעמים גב הספה לא נראה אסתטי במיוחד ולפיכך במקרה מן הסוג הזה מניחים שידה בצמוד לגב הספה כדי להסתיר אותה.

מה עושים עם סלון גדול מדי

זו שאלה מצוינת מאחר ועל אף שבהרבה מן המקרים ישנו מחסור במקום, דווקא עודף מקום מהווה בעיה גדולה יותר בעיצוב הבית. כאשר אנחנו מעצבים את הבית ואת הסלון אנחנו מנסים להשרות תחושה מסויימת על דיירי ובאי הבית. יש כאלו שמעדיפים את התחושה החמימה ויש שדווקא רוצים שסלון הבית שלהם ישדר יוקרה למטרות אירוח עסקיות בעיקר. סלון גדול מדי יוצר תחושה לא נעימה של ריקנות ושעימום ולכן כדאי לרהט אותו בחוכמה כדי ליצור 'אשליה' של עומס מינימלי. אותו הדבר חל גם במקרה של מיטות בחדר השינה שלכם או של ילדכם.

מערכת ישיבה דו מושבית

מערכת ישיבה דו מושבית עדיפה על פני מערכות ישיבה תלת מושביות מכיוון שרוב האנשים לא נהנים לשבת באמצע וגם מאחר וספה ענקית נראית כמו מפלצת באמצע הסלון בשל דומיננטיות היתר שלה.

מעצבי פנים חוזרים שוב ושוב על המילים 'אנרגיה' ו'זרימה' מאחר ולאורך כל שלבי התכנון הם מעוניינים ליצור אוירה מסויימת בסלון הבית, וזאת באמצעות התייחסות למטרות הפונציונליות של חדר המגורים (הסלון), וכן עמידה בכללים שחלים בכל זמן ובכל מקום. דוגמא מצויינת לאחד הכללים הללו היא הצורך בסגירת מעגל היושבים בסלון. בתכנון נכון של הסלון ישנה חשיבה מאחורי מיקום הספות, באופן כזה שסוגרת את מעגל היושבים, וזה בכדי למנוע תחושה לא נעימה בקרב באי הבית, תחושה של מרחב פרוץ.