כך תחסכו מקום בחדר השינה

עיצוב חדר שינה קטן – יוקר המחיה בארץ ומחירי הנדל"ן הגבוהים אינם מאפשרים לישראלים רבים לרכוש דירה למגורים, ועליהם לשכור דירה בהתאם למגבלות התקציב העומד לרשותם. מחירי השכירות עלו משמעותית לאורך השנים וכיום רבים מהשוכרים נאלצים להסתפק בדירות קטנות, במיוחד בתל אביב ובאזור המרכז, בו יש ביקוש גבוה לנכסים להשכרה אך קיים היצע יחסית קטן, לכן מחירי השכירות גבוהים במיוחד. למעשה, על כל נכס, ולו הקטן ביותר, קופצים רבים המעוניינים לשכור את המקום, והמשכירים נהנים מכך, מן הסתם.

שכירת נכס קטן למגורים כמו דירות הקופסה הקטנטנות בתל אביב, מאלצות את השוכרים למצוא פתרונות יצירתיים על מנת לשמור על מרחב מחיה וכדי לארח בנוחות למרות המידות הקטנות של הדירה ועומס החפצים.

עיצוב חדר שינה קטן – פתרונות יצירתיים לחיסכון במקום בדירה קטנה

אם גם אתם שוכרים או עומדים לשכור דירה קטנה בתל אביב או בסביבתה, כדאי לכם לדעת כי כיום ניתן למצוא שפע רעיונות ומבחר רחב של פתרונות ושל אמצעים יעילים לחיסכון במקום. כך, לדוגמה, ניתן לרכוש שולחן מתקפל למטבחון המאפשר להצמידו אל הקיר כאשר לא נעשה בו שימוש. ישנם גם שולחנות מתקפלים בעלי מדפי אחסון – כך אפשר לשדרג את המזווה, לשמור על סדר ועל ניקיון בדירה ולאחסן מוצרי מזון שונים ביעילות ובנוחות מרבית.

בנוסף, בדירות הקטנות בתל אביב ישנם חדרי שינה קטנים במיוחד, כאשר דירות רבות כוללת חדר אחד בלבד, המשמש כסלון וכחדר שינה. אחד הפתרונות החכמים והיעילים ביותר כדי לחסוך מקום בחדר שינה או בסלון המשמש כחדר שינה הוא רכישת ספה מיטה, כלומר, ספה נוחה שנפתחת בקלות למיטת יחיד או למיטה זוגית, וכך ניתן לארח בנוחות. פתרון זה מתאים במיוחד לזוגות שגרים בתל אביב ונאלצים, בגלל מגבלות תקציב, לשכור דירה קטנה בעיר.

אגב, ישנם דגמים של מיטות נוחות בעלות ארגז מצעים חבוי. כך ניתן ליהנות משטח אחסון נוסף המתאים לבגדים, למצעים, לשמיכות קיץ וחורף ולפריטים נוספים. אם גרים בדירה קטנה עם ילדים, כדאי לרכוש דגם של מיטה בעלת ארגז אחסון מרווח בו ניתן להניח בקלות צעצועים, בגדים של הילדים, משחקים שונים, כלי מיטה וכדומה.

לסלון כדאי לרכוש ספה מיטה, וכך ההורה היחיד או בני הזוג יכולים גם לארח בנוחות בסלון הביתי, גם לישון יחד עם ילד אחד או יותר, ואם באים אורחים יש להם מקום נוח לישון. בבוקר מקפלים את המיטה ומחזירים את הסדר לכנו, וניתן לשבת בנוחות על ספה מעוצבת התורמת למראה כללי נעים ואלגנטי ולאווירה ביתית חמימה ומרגיעה.

עיצוב חדר שינה קטן – לחסוך מקום בחדר השינה

כאמור, בדירות רבות להשכרה בתל אביב ובסביבתה יש מצוקת מקום, מאחר שמדובר בנכסים קטנים במיוחד. חלק מהדירות כוללות חדר שינה פצפון, לכן יש לתכנן היטב את עיצוב החדר, ומומלץ לרכוש מיטה ספה המאפשרת לשמור על מרחב מחיה, וכך ניתן להכניס לחדר הקטן גם ארון לאחסון בגדים ופריטי נוי לעיצוב החדר.