כל האפשרויות לאירוח אלטרנטיבי בבית

כל בית צריך לכלול בתוכו פתרונות אירוח, שישמשו עבור בני משפחה, חברים ומכרים המגיעים להתארח בו למספר שעות (או אפילו מספר ימים). מה שחשוב להדגיש הוא שמספר אפשרויות האירוח העומד בתחום רחב בכל קנה מידה, כאשר חלק מהאופציות מסורתיות יותר וחלקן אלטרנטיבות. המאמר הנוכחי מתייחס למספר אפשרויות אירוח, לא בהכרח שגרתיות, שרצוי בהחלט לשקול בחיוב.

ספות נפתחות

מעוניינים לארח מישהו ללילה, אבל אין לכם מיטה בשבילו? יש בנמצא פתרון הנחשב ליעיל בכל קנה מידה: ספה הנפתחת למיטה בתוך שניות. את הספה הזו ניתן למקם בחדר השינה, בסלון או בשלל מקומות אחרים בבית, כאשר המעלה העיקרית של הרהיט היא חיסכון עצום במקום בחדר הנתון. זאת ועוד, עקב העובדה שניתן לרכוש פריט אחד המקבל שני תפקידים, במקום שני רהיטים נפרדים, הרי שהבחירה בספה נפתחת מגלמת בתוכה חיסכון כלכלי לא מבוטל.

ומה בנוגע לעיצוב? ובכן, כיום ניתן למצוא ספות נפתחות בשלל דגמים, צורות או סגנונות, ומכאן שמשימת ההתאמה שלהם לטעם האישי של בני הבית ולמגמת העיצוב שלו אינה נחשבת למורכבת כלל וכלל.

פתרונות לאירוח "קליל"

בשנים האחרונות, עלה בעשרות מונים הביקוש לפתרונות אירוח יצירתיים, מפנקים וכאלה שלא בהכרח נחשבים ל"רשמיים". בין הפתרונות האלה, המתאימים כמו כפפה ליד לבתים צעירים ברוחם או בעיצובם, ניתן למנות פופים, מחצלות, פוטונים (כולל זוגיים) – והרשימה עוד ארוכה.

פתרונות אלה, המשתייכים לרוב לקטגוריה של ישיבה נמוכה, מעניקים הרגשת אירוח אישית יותר, משחחרים את גופם של האורחים ומאפשרים להם להרגיש, פשוטו כמשמעו, כמו בבית. בנוסף, מעבר לנוחות המאפיינת את הפריטים מהסוג הזה, הם יוצרים אווירה מיוחדת בבית ומכאן המעלות האסתטיות המשמעותיות שלהם.

ואיך אפשר בלי הגינה?

בתים אשר כוללים גינה פרטית נמצאים בנקודת פתיחה מצוינת, שעה שלגינה יש פוטנציאל ממשי לשמש פתרון אירוח מהשורה הראשונה. גם בחלל החשוב הזה אפשר למצוא מספר אפשרויות אירוח אלטרנטיביות, דוגמת ערסלים שיעניקו פינוק של ממש לאורחים. אופציה אחרת היא לרכוש ספות יחיד, אפילו מספר ספות כאלה, מה שיעניק חווית אירוח נוחה, עם חיסכון משמעותי במקום. גם מהבחינה הזו מגוון האפשרויות הוא אינסופי, עם ספות העשויות מחומרי גלם איכותיים, המותאמים לתנאים המאפיינים את הגינה הישראלית המצויה.

ואגב, המעוניינים לקחת את זה מספר צעדים קדימה יכולים בהחלט לעשות זאת בשלל דרכים. חשבו, למשל, על אירוח באוהלים המוקמים בחצר הבית, כמו גם לינה בשק שינה. זוהי אופציה מרעננת, מהנה וכזו שתעניק ערך מוסף לביקור של האורחים בבית.