כל המידע על עיצוב וריהוט המשרד

עיצוב וריהוט המשרד – היום משרד הוא לא רק חלל עבודה, אלא מרחב שממלא תפקידים רבים ומשפיע על היבטים שונים של העסק, החל באווירה במשרד, דרך הדינמיקה בין העובדים וכלה בתפוקת העבודה. למעשה, השפעתו של העיצוב על המשרד כה גדולה, עד שאפשר לומר כי משרד מעוצב היטב, כזה שמשלב בין פונקציונליות לטעם ויוצר סביבת עבודה נעימה ומזמינה, עשוי בסופו של דבר, להשפיע לטובה על החברה כולה. לעומת זאת, חללים שלא תוכננו נכון, או שלא הושקעה מחשבה בארגונם ועיצובם, עשויים להשפיע לרעה על העובדים, על האווירה ועל התפוקה של המשרד. לכן בתהליך בניית העסק, מומלץ להשקיע גם בתכנון החלל המשרדי ואין ספק כי ההשקעה תחזיר את עצמה ותוביל לשגשוג החברה.

עיצוב וריהוט המשרד – תכנון חלל המשרד

תהליך העיצוב מתחיל בתכנון החלל, עוד לפני תחילת העבודה עצמה. ישנם סוגים רבים ושונים של חללים משרדיים, ממשרדים סגורים ועד לחללים פתוחים, עם הפרדה חלקית או ללא הפרדה בין עובד לעובד. החלל הוא למעשה הרקע שישמש אותנו בבחירת העיצוב והריהוט. חללים קטנים ומחולקים עלולים ליצור תחושה של מחנק וחושך. לכן, כדאי להחליט על עיצוב בהיר ומינימלי, שייצור אשליה של גודל ואור. חללים פתוחים, לעומת זאת, עלולים לבלבל וליצור תחושה של חוסר סדר. לכן, כדאי להשתמש בעיצוב כדי ליצור בהם חלוקה הגיונית בין אזור לאזור, וכן כדי ליצור חלוקה לאזורים נפרדים, שייתנו לעובדים תחושה פרטיות גם בחלל הענקי והלא מחולק של המשרד.

עיצוב וריהוט המשרד – בחירת הריהוט למשרד

לאחר בחירת הקו העיצובי של המשרד, מגיע שלב הריהוט. הריהוט המשרדי הוא כלי שנמצא בשימוש יום-יומי  ומהווה חלק מהמראה הכללי של המשרד. לכן, בחירת ריהוט משרדי  הוא שלב קריטי בעיצוב החלל. מעבר לכך, הריהוט במשרד משמש אנשים רבים, מחליף ידיים ונחשף לשחיקה רבה יותר מאשר ריהוט ביתי. אם כן, כדאי מאוד להשקיע זמן ומחשבה בשלב זה ולמצוא ריהוט עמיד, חזק ונוח. עם זאת, עמידות ונוחות לא צריכות לבוא על חשבון אסתטיקה: כסאות משרד נוחים יכולים להיות גם אלגנטיים ושולחנות חזקים יכולים להיות בעלי מראה קליל.

שימוש בפרטים למראה מלוטש

בעוד שהריהוט הנפוץ והמרכזי ביותר במשרד הוא שולחנות, מגירות וכסאות, חשוב לזכור שיש עוד פרטי ריהוט רבים במשרד. פרטים קטנים, כמו בחירת אהילי המנורות או שימוש השטיחים, יכולים לחבר בין הפרטים השונים של החדר ולעצב את החלל. כך, לדוגמא, שטיחים יכולים לשמש הן לעמעום קולות ולהפחתת רעשים, הן לחלוקת החלל והן ליצירת אחידות במראה החדר, ושימוש נכון במנורות יהפוך גם חללים קטנים וחשוכים למרווחים ומוארים.