להתאים פריטים למרחב מצומצם

תופעה ידועה היא זו, שהמרחב הפנוי למקום המחיה או פינת העבודה שלנו אינו גדול דיו כפי שהיינו מעוניינים. אך אל ייאוש, בזכות עקרונות יישומיים מעולם עיצוב הפנים ניתן כיום להתאים פריטים שונים למרחב מצומצם וליהנות מעולמות של עיצוב ופרקטיות בו זמנית ועדיין לא להכביד ולהעמיס על החלל המדובר. כיצד עושים זאת? להלן התשובה.

דו-פונקציונאליות

המרחב המצומצם עליו אנו מדברים יכול להיות חדר עבודה, משרד, חדר שינה ואפילו דירת סטודיו קטנה למגורים. בכל מרחב קטן באשר הוא, יש לדאוג שלפחות אחד מהאלמנטים אשר מוגדרים כפריטי חובה בו, יזכו בפונקציה נוספת מעבר לזו הקיימת. בתור דוגמא, הבה נציין במרחב הביתי את מערכות הישיבה הפינתיות אשר מלבד תפקידן כמערכות סלוניות עשויות לשמש גם כמיטה נפתחת בעת הצורך. במשרדים קטנים ניתן למצוא מגירות אחסון אשר נועדו לשמש גם בתור מתקן להצבת מדפסות ושולחנות עבודה אשר מסוגלים לעבור הרחבה לפינת העבודה של המזכירה בשעות עבודתה.

עיצוב פנים מושכל

פעמים רבות אנו "מתקבעים" על סגנונות עיצוב וסידור המרחב ולכן נאלצים לחיות תחת עומס כבד של צפיפות וחוסר יכולת לנצל את המקום הפנוי עד תום. היעזרות במעצב פנים יכולה להפוך את הקערה על פיה ולהפוך גם מרחב מצומצם למדי, לחלל אחד הומוגני ורציף אשר כולל הכל מהכל ללא ויתורים וללא שום תחושת מחנק. מעצב פנים מוכשר יכול לשנות או לתכנן את האלמנטים השזורים במרחב הפנימי כך שהסידור יהיה אופטימאלי מבחינת מקום. חשיבה מחוץ לקופסא כגון מיטה אשר מורמת אל תוך ארון, שימוש בשולחן סלוני הנפתח לפינת אוכל, הצבת המקרר בגומחות נסתרות ברחבי המשרד ועוד.

התאמה אישית

על מנת לבצע התאמה מלאה בין גודל המרחב המצומצם לבין הפריטים אשר אנו מעוניינים שיוצבו בו, עלינו לתור אחר ספק אשר מסוגל לייצר את הפריטים בהתאמה אישית, ע"פ המימדים הרצויים. כך למשל ניתן למצוא נגריות וחנויות רהיטים אשר מציעות ריהוט משרדי בהזמנה וזאת לאחר מדידת המקום הפנוי באופן מדויק. באותו האופן ניתן להתאים פריטי ריהוט שונים למרחב הביתי ולא להתפשר על חוסר נוחות והשלמה עם מידות שאינן רלבנטיות.

בנוסף, שימוש במראות, משחקי תאורה ושילוב צבעים יכול להשלים את המלאכה ולהפוך כל חלל מצומצם בפועל, לכזה אשר נראה נפחי ומרווח.