סוגי ספות והבחירה האידיאלית

העולם נחלק ל-2 סוגים של אנשים: כאלה שמבלים את מרבית יומם בחדר שלהם וממעטים לצאת לחלל המשותף של הבית, וכאלה שעבורם חדר השינה מיועד לשינה בלבד והם כמעט ולא רואים אותו באור היום. במיוחד עבור סוג האנשים השני, חשוב שיתר מקומות הישיבה בבית יהיו נוחים מפנקים ומזמינים. אנשים אלה, מרבים לשבת בסלון- שם הם רואים טלוויזיה, מכינים שיעורים, קוראים ספר טוב, או סתם נשכבים לתנומת צהריים קלילה. אי לכך לספה יש חשיבות רבה, ומעבר לכך שהיא צריכה להיות יפה ומעוצבת היא בראש ובראשונה צריכה להיות נוחה.

ישנו מגוון רחב של סוגי ספות מהן ניתן לבחור: ספה דו מושביתספה תלת מושבית, מערכת ישיבה של ספה דו מושבית או ספה תלת מושבית מעור, ספות מבד, ספות צבעוניות, עם הדפסים והרשימה עוד ארוכה. זוהי לא משימה פשוטה לבחור את הספה המנצחת מבין המגוון הרחב של סוגי ספות הקיים בשוק. אולם, כאשר בוחרים ספה חדשה ישנם כמה קווים מנחים שיכולים לעזור לכם לבצע בחירה מושכלת שתהיו מרוצים ממנה. בכל זאת, ספות לרוב הן לא דבר זול ועבור רובנו הן חפץ אשר איננו מחליפים בתדירות מאוד גבוהה. אי לכך, לבחירת הספה חשיבות רבה ואין להקל ראש בהחלטה זו.

בראש ובראשונה הספה צריכה להיות נוחה ואורטופדית. אין זה משנה אם אתם בוחרים ספה דו מושבית, ספה תלת מושבית או ספת יחיד הדבר החשוב ביותר הוא בריאות הגוף שלכם. אינכם רוצים לקום מתנומת הצהריים עם גב תפוס רק משום שהספה שלכם לא נוחה. לאורך זמן לאי נוחות זו יכולות להיות השפעות בריאותיות ואת זה חשוב שנמנע. לאחר שווידאתם כי הספה נוחה, ניתן לעבור לשלב הבא והוא האיכות. כאמור, המגוון הוא רחב וטווח המחירים גם הוא עצום. חשוב כי תקפידו לבחור מבין סוגי הספות את זו העשויה מחומרים איכותיים, ושתהייה קלה לניקיון וכביסה. מכאן, שייתכן ורצוי לבחור ספה העשויה מבד הניתן לכיבוס בצורה מהירה ופשוטה. רק כאשר בחנתם את שלושת הפרמטרים הללו, ניתן לעבור לחלק האחרון והחשוב גם כן והוא העיצוב. הדגמים אין סופיים, האופנות משתנות וכל אחד צריך לבחור את הספה מבין סוגי ספות קיימים, אליה הוא מתחבר וכזו שתגרום לו לרצות להתפנק עם איזה ספר טוב וקפה.