ספה דו מושבית או תלת מושבית?

אם אתם רוצים לרכוש ספה חדשה לבית, תוכלו למצוא מבחר נהדר של ספות, המעוצבות בסגנונות שונים ומציעות מענה לכל צורך. בין אם זו ספה דו מושבית או תלת מושבית, לכל אחד מוצע הפתרון המתאים לו, ובהתאם לעיצוב, המשתלב נכון בסלון ביתו. מתלבטים באיזו ספה לבחור? הנה כמה נקודות, שכדאי לכם להתייחס אליהן רגע לפני הבחירה:

  1. הגדירו את התקציב שלכם – תוכלו למצוא מבחר של ספות, המוצעות בטווח רחב מאד של מחירים. ישנןספות תלת מושביות יקרות במיוחד וכאלו, הנחשבות לזולות. ישנן ספות דו מושביות, הנחשבות ליוקרתיות ואחרות לפשוטות. לפני שאתם מתחילים במסע אחר חיפוש הספה המושלמת עבורכם, לפני שאתם מקבלים את ההחלטה: האם לבחור ספה דו מושבת או ספה תלת מושבית, הגדירו את התקציב שלכם והחליטו כמה כסף אתם מוכנים להשקיע לשם הרכישה.
  2. הגדירו את הצרכים שלכם – הגדרת הצורכים שלכם תעזור לכם להתמקד בחיפוש ולאתר את הספה שלה אתם זקוקים. לפני שאתם בוחרים את הספה, נסו לענות על השאלות הבאות: האם אתם נוהגים לארח בביתכם באופן תדיר? כמה אנשים אתם נוהגים לארח? האם אתם מבלים זמן רב בסלון? כמה נפשות יש בבית? אתם צופים בטלוויזיה, בדרך כלל, כשאתם יושבים בסלון, או אולי עוסקים בפעילות אחרת? לכל צורך מוצע ספה מסוג אחר ולכל שימוש תתאים ספה בגודל שונה.
  3. התייחסו לגודל הסלון – אם יש לכם סלון גדול, תוכלו "להתפרע" ולבחור ספות גדולות, לרבות ספה תלת מושבית. תוכלו אפילו לשלב כמה סוגים של ספות בסלון, כדי ליהנות מכל האפשרויות. אם הסלון שלכם קטנטן, ובכל זאת חשוב לכם לשלב בו ספה, ספה דו מושבית תוכל להיות פתרון מושלם, שיתאים בצורה הנכונה ביותר אל המרחב כולו.
  4. בחנו כמה סגנונות עיצוב שונים – כדאי שתבחנו כמה סגנונות עיצוב שונים לפני שאתם בוחרים את הספה. השוק מציע כיום מבחר של סגנונות נהדרים, שמשתלבים מצוין לצד אלמנטים אחרים בבית. תוכלו למצוא ספה דו מושבית, המעוצבת בסגנון רטרו או וינטאג', וגם ספה המעוצבת בסגנון מודרני. תוכלו למצוא ספה תלת מושבית בסגנון כפרי וכזו המשלבת, במסגרתה, כמה אלמנטים עיצוביים שונים. חשוב שכל אחת מהאפשרויות תשתלב בצורה הנכונה ביותר בסלון ותיצור מראה הרמוני.
  5. בדקו מהי איכות החומרים מהם עשויה הספה – כדי שהספה שבחרתם תשרת אתכם זמן רב, ובמיוחד אם שילמתם עליה לא מעט כסף, התייחסו אל החומרים שמהם היא עשויה. הקפידו לבחור ספה איכותית, ספה נוחה וכזו שיש העשויה מחומר שקל לנקות ולתחזק אותו. הדבר נכון בעיקר אם מדובר בבית עם ילדים או בבית עם בעלי חיים.

השקיעו בכך זמן. אל תמהרו לבחור את הספה והתייחסו לכל הפרמטרים שיעזרו לכם לבחור נכון, ובעיקר גם חכם!