ספות נפתחות – מה לבדוק לפני רכישה

סוגיית החלל הפנוי בחדרי הבית תמיד תהיה לגיטימית ותהווה דילמה בפני אנשים רבים. על כן יש לוודא כי אכן ננקטו כל האמצעים על מנת ליצור שטח שאינו עמוס יתר על המידה או שצורם לעין. ספות נפתחות מהוות חלק בלתי נפרד ממאמצים אלו ולמעשה, משרתות את בעליהן בצורה הטובה ביותר מבחינה פרקטית ועיצובית גם יחד. זהו המקום ללמוד מעט יותר אודות מה שכדאי לבדוק לפני שרוכשים ספה נפתחת מנצחת.

מהי ספה נפתחת?

ספות נפתחות הינן ספות לכל עניין ודבר אך כוללות רכיב נסתר שנגלה לעין רק כאשר מעוניינים בכך. רכיב זו הוא היכולת להפוך אותן למיטה בפעולה פשוטה שאינה דורשת מאמץ. היכולת של הספות הללו להיפתח ולהפוך למיטה הופכות אותן למה שהן – כאלו החוסכות במקום ומתאימות לכל סלון או חדר. אין ספק כי מדובר בפתרון ישיבה שיכול להפוך כל חלל לפונקציונלי, במיוחד כאשר בעיצוב דירות קטנות.

הגודל הרצוי במצב פתוח וסגור

על מנת שהספה הנפתחת שלכם אכן תעמוד ביעודה ולא תגרום לעומס בעצמה, כדאי מאוד לבדוק מהם הממדים שלה במצב סגור ופתוח. במצב סגור, תהיה זו מערכת ישיבה לכל עניין ודבר, דהיינו, המיטה הנפתחת יכולה לעבור פתיחה מתוך ספה פינתית או ממערכות קלאסיות כגון ה- "2+3" שכולנו מכירים. ספות נפתחות במצב פתוח מגיעות בממדים שונים כאשר ניתן למצוא ספות הנפתחות למיטת יחיד או למיטה זוגית. יש לבדוק האם השטח הפנוי מספיק לספה במצב פתוח וכמו כן, האם במצב הפתוח נוצרת זוויות חדשה עם הקיר, דבר ה- "דוחף" את הספה מעט קדימה ומגדיל את שטחה נטו.

איכות המזרן

חשוב מאוד לבחור ספה נפתחת שכוללת מזרן איכותי. הדבר תופס משנה חשיבות כאשר מדובר בדירות קטנות כשהספה משמשת גם כמיטה על בסיס יום יומי. ולמרות מה שמקובל לחשוב, הספות הנפתחות של היום בהחלט יכולות להיות נוחות ונעימות. ניתן למצוא סוגים שונים של מזרנים בתוך ספות נפתחות כגון מזרני קפיצים, מזרנים ויסקו-אלסטיים ועם מגוון רחב של כיסויים והגנות.

עיצוב הספות

בנוסף חשוב לזכור כי מערכות הישיבה השונות משמשות מעבר לפרקטיות גם לצרכי עיצוב הסלון וחדרי הבית. בהתאם לכך הספה הנפתחת שתבחרו צריכה להיות מעוצבת בדרך שמתאימה לאופי העיצוב שבחרתם ליישם בביתכם שלכם. במילים אחרות, ניתן למצוא ספות נפתחות עשויות מעור, מבדים דמויי עור או מבדים טבעיים. הן יכולות להיות דקיקות או מסיביות, בעלות אופי כפרי או מודרני. הכל לפי טעמכם האישי.