עיצוב דירה קטנה

אין ספק כי עיצוב דירה קטנה הינו מאתגר הרבה יותר מעיצוב לדירות גדולות. בדירה קטנה בדרך כלל אין מספיק מקום לכל החפצים והרהיטים, ובשל הצפיפות קשה מאוד לשמור על מראה מעוצב ומרשים. לכן, כאשר פונים לפרויקט עיצוב דירה קטנה הדבר מצריך חשיבה מחוץ לקופסא ושימוש במוצרים אשר מיועדים לדירות קטנות. לכן, לפני שבכלל מתחילים לעצב דירה קטנה, קודם כל צריך לבצע תכנון נכון של כל חלק וחלק ממנה. אל תזמינו את הרהיטים או תרכשו פריטים לעיצוב לפני שאתם מבצעים את התכנון ויודעים היכן תניחו כל פריט ופריט.

עיצוב דירה קטנה – בחירה נכונה של הספה

החלק הראשון אליו יש להתייחס בעיצוב דירה קטנה הוא, כמובן, החלל המרכזי בבית – הסלון. כאשר חושבים איך לבחור ספה לדירה קטנה, צריך לקחת בחשבון את שאלת המקום והנוחיות. היום אתם יכולים למצוא מגוון רחב של פתרונות יצירתיים אשר יכולים להתאים לדירות קטנות, כמו ספה נפתחת או כורסה נפתחת, מה שישדרג את הסלון שלכם ביום יום, ויעניק לכם מקום נוסף במקרה שאתם מארחים.

כמובן, לפני הבחירה חשוב גם לבדוק היטב את המידות של הספה, לא רק כאשר היא סגורה, אלא גם לאחר הפתיחה שלה. אם הסלון שלכם קטן אפילו בשביל הפתיחה של הספה, לא תוכלו לעשות בה את השימוש לו אתם מצפים, וחבל.

שימוש ברהיטים דו-שימושיים

מלבד ספה נפתחת, היום אתם יכולים למצוא מגוון רחב של רהיטים המיועדים לכמה שימושים שונים. אתם יכולים למצוא מיטה שנצמדת לקיר בלחיצת כפתור, כיסאות שהופכים לסולמות, ארונות קיר מהם ניתן להוציא פינת עבודה ועוד. הכל תלוי בשאלות עד כמה הדירה שלכם קטנה, ומהו גובה התקציב שלכם. לכן, בשלב התכנון כדאי להגדיר את התקציב. כך תוכלו להיות בטוחים כי לא תחרגו ממנו ותבצעו את העיצוב של הדירה מבלי לגלות כי הוצאתם הרבה יותר כסף ממה שתכננתם.

צבעים נקיים ובהירים

אם יש לכם דירה קטנה, אחד הדברים החשובים שעליכם לדעת הוא שחשוב מאוד לשמור על העיצוב שלה בצבעים נקיים ובהירים מאוד. ככל שתשתמשו בצבעים כהים יותר, כך הדירה תיראה קטנה וחשוכה יותר. לכן, עבור דירות קטנות, התשובה לשאלה איך לבחור ספה או כל רהיט אחר, כוללת גם התייחסות למרכיב של הצבע.

שימוש נכון בתאורה

עוד נתון שיכול לסייע לכם רבות בעיצוב של דירה קטנה הוא התאורה. שימוש נכון בתאורה יכול לאפשר לכם ליצור תחושה של חללים גדולים יותר בדירה. בעזרת תאורה נכונה אתם יכולים להפוך דירה שנראית חשוכה ומאוד קטנה לדירה מוארת המעניקה תחושה מרווחת יותר, דבר שישדרג את איכות החיים שלכם בדירה ויאפשר לכם לארח בתחושה הרבה יותר טובה.

אם אין לכם ניסיון בעיצוב דירות ומדובר בדירה שרכשתם למגורים לטווח ארוך, אנו ממליצים לכם להיעזר בשירות של מעצבים מקצועיים ובעלי ניסיון עם דירות בגודל הזה.