עיצוב דירות קטנות 40 מ"ר

עיצוב דירות קטנות – אם רכשתם דירה קטנה, ששטחה הוא עד 40 מ"ר, בוודאי אתם מבינים מיד כי לא יהיה קל לעצב אותה. בדירות קטנות כל כך נוצרת באופן טבעי צפיפות רבה, אשר גורמת לדירה להיראות לא נוחה בעליל ותגרום לכם להרגיש כי אתם חיים בבלגן בכל פעם מחדש. לכן, אם אתם רוצים לחיות בדירה בשלום ובהנאה ולהפוך אותה לדירה מיוחדת ומרשימה יותר, אנו ממליצים לכם לפנות אל מעצבים מקצועיים בעלי ניסיון בעיצוב של דירות קטנות מסוג זה, מעצבים אשר יסייעו לכם לבצע את העיצוב בצורה נכונה.

עיצוב דירות קטנות  – שילוב פתרונות אחסון חכמים

אחת הבעיות העיקריות בנושא עיצוב דירה קטנה הינה מקומות האחסון. בשל העובדה שבדירות קטנות באופן טבעי ישנו חוסר במקומות אחסון, בתוך זמן קצר הדירה הופכת למבולגנת מאוד וקשה לשמור בה על הסדר לאורך זמן. לכן, החלק החשוב אליו יתייחסו מעצבים מקצועיים בעיצוב של דירה קטנה הינו מקום האחסון.

היום ניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות אחסון חכמים המיועדים לדירות קטנות, וצריך לדעת רק איך לשלב אותם בצורה נכונה בכדי לא ליצור מראה עמוס מדי בדירה, אך מצד שני לאפשר לכם למצוא מקום לכל החפצים שלכם, כך שתוכלו לשמור על הסדר בדירה לאורך זמן. לכן, מעצבים ינסו לעשות שימוש ב"חללים מתים" בבית בכדי להפוך אותם לפינות אחסון. זה יכול להיות החלל שמתחת למיטה או לספה, החלל שמעל המקרר ולארונות המטבח וכדומה. כל פינה כזו תנוצל באופן נכון עם פתרון לאחסון חכם אשר יאפשר לכם ליהנות מדירה נעימה ומסודרת בקלות רבה.

עיצוב דינאמי ונוח לשינוי

כאשר עוסקים בפרויקט עיצוב דירה קטנה, חשוב מאוד לקחת בחשבון כי העיצוב צריך להיות דינאמי ונוח לשינויים. אנשים אשר מתגוררים בדירות קטנות צריכים לבצע בכל פעם שינוי בעיצוב, בין אם זה לאחר לידה של ילד, ברכישה של רהיט או מכשיר חשמלי לו הם זקוקים וכן הלאה. לכן, חשוב לשמור על עיצוב הכולל פריטים שניתן להזיזם ממקום למקום, ובכל פעם שיהיה צורך בכך יהיה ניתן לשנות את העיצוב על מנת שיתאים לשינוי החדש הנדרש.

שינויים שיאפשרו לכם להכניס כמה שיותר אור לדירה

אם יש לכם דירה קטנה עד 40 מ"ר, אחד הנושאים שיש לקחת בחשבון בעת עיצוב דירה קטנה כזו הינו האור. ככל שיכנס יותר אור לדירה, כך היא תשרה תחושה מרווחת ומאווררת יותר, ויהיה נוח לשהות בה למרות הגודל הקטן שלה. לכן, אם יש לכם אפשרות לכך, כדאי לשבור חלונות קטנים בחללים המרכזיים כמו הסלון, וליצור חלונות גדולים דרכם יכנסו אור טבעי ואוויר לאורך כל שעות היום. אם אין לכם אפשרות כזו, השתמשו בגופי תאורה חזקים אשר יחליפו את אור השמש הטבעי וצבעו את הקירות ואת התקרה בגוונים בהירים המחזירים את קרני האור.