עיצוב דירת סטודיו

המונח דירת סטודיו מגיע אלינו מארצות אירופה, בהן פעלו אומנים שונים בבתים קטנים ביותר מפאת חוסר תקציב. מדובר בדירות קטנות אשר בעבר שימשו גם לצרכי עבודה והיום הן מהוות הצהרה אופנתית לכל עניין ודבר. עיצוב דירת סטודיו לוקח בחשבון את הטעם האישי של בעליה ובכל מקרה הוא מתבצע בצורה מינימליסטית על מנת להקנות תחושת נפח פנוי כמה שיותר גדולה. להלן העקרונות שיעזרו לכם לעצב דירה לתפארת.

שימושיות וחיסכון במקום

דירת סטודיו הינה דירה של חדר אחד, אשר בה קיימות כל הפונקציות החשובות לחיים בבית. מפאת היעדר המקום הפנוי, אלמנטים רבים בבית הופכים להיות דו-פונצקיונליים על מנת לחסוך מקום. כך למשל ניתן למצוא מערכת ישיבה פינתית שלמעשה מהווה גם ספה נפתחת, דלפקי-בר אשר משמשים גם כפינת אוכל ומזנון אשר משמש בכלל גם כארון אחסון לבגדים. הדרך הטובה ביותר להשגת דו הפונקציונאליות המושלמת הינה באמצעות פנייה אל אדריכל פנים מקצועי ומיומן. איש מקצוע זה יידע כיצד להקנות פונקציות נוספות לפרטי ריהוט פשוטים מחיי היום יום וגם ידע היכן להשיג אותם ובעלות נמוכה יחסית.

גם מבחינת אפשרויות האחסון ישנה בעיה ברורה בדירות הסטודיו הקומפקטיות- לא ניתן לשלב בתוכן ארונות גדולים ומכאן חשיבות הרבה של רכישת פתרונות שונים לאחסון מבלי להעמיס על החדר. כך למשל אדריכל הפנים יוכל להמליץ לכם על רכישת מיטות עם ארגזים גדולים תחתן, הדום בעל מגירות לאחסון, "כוורות" לאחסון דברים קטנים, ספריות בעלות מדפים עד התקרה ועוד.

מראה נפחי

עיצוב פנים של דירות סטודיו כולל שימוש ב- "טריקים" אשר נועדו להקנות תחושה של דירה גדולה מכפי מימדיה בפועל. אחת השיטות היא להשתמש במראה גדולה עגולה, אשר ממוקמת מול הקיר המנוגד לכניסה לבית. המראה יוצרת אשליה של המשכיות למרות שמדובר בבית קטן ביותר. טריק נוסף הוא השימוש בגופי תאורה ייעודיים אשר בוהקים בצבעים בהירים ביותר ומגדילים את תחושת החלל הפנוי. שימוש בגופי תאורה אנכיים צמודי קיר, יקנה תחושה של ביתיות. כמובן, רצוי להשתמש במערכות ישיבה פינתיות הכוללות מיטה נפתחת על חשבון המערכות הישנות יותר (2+3) ולבחור במטבחים בעלי סגנון כפרי, אשר מאופיינים בקווים מעוגלים והמשכיים, בניגוד למטבחים המודרניים, אשר מסתיימים בקווים חלקים ומקטינים את תחושת הנפח הפנוי. גם כאן רצוי לפנות אל אדריכל פנים מקצועי אשר ימליץ אלו פרטי ריהוט וחפצים כדאי לרכוש וכיצד לשלב אותם בחלל הקטן בצורה מושלמת.