עיצוב הסלון בהצלחה

עיצוב הסלון הינו מלאכה לא פשוטה שכן מדובר בחדר מולטי-פונקציונלי בו אנו מבלים במשך רוב שעות השהות שלנו בבית. על מנת כן לפשט את הדברים, הבה נבחן שני אלמנטים מרכזיים הנמצאים בכל סלון ונעמוד על הדרישות המצופות מהם.

מערכות ישיבה

מי מאיתנו לא רוצה להרגיש בסלון בנוחות מירבית, לחזור מיום עבודה מעייף ולהתרסק על הספה הכה מפנקת, לארח בהנאה וכל זאת מבלי לצמצם את השטח הפנוי בסלון. נשמע כפנטזיה? דעו לכם כי באמצעות בחירה מושכלת של מערכות ישיבה ובמילים אחרות, בחירה נכונה של ספות איכותיות תוכלו להשיג את הסלון המפנק ביותר. על מנת לעשות כן הבה נסקור בקצרה את דגמי הספות העיקריים שניתן להשתמש בהם במהלך עיצוב הסלון:

  • ספות 2+3 – מגיעות כיחידות נפרדות כאשר כל אחת מהן מהווה ספה בפני עצמה, עם משענות ידיים ללא אפשרות לחיבור ביניהן או שינוי.
  • ספות פינתיות – מאפשרות לנצל את פינת הקיר שכן הן יכולות ליצור זווית של 90 מעלות עם התחברותן יחד. ספות פינתיות בנויות ממספר חלקים ולכן כוללות רק 2 משענות ידיים. הן מגדילות את השטח הפנוי בסלון ולמרות זאת, ניתן להושיב על גבן יותר אנשים פר ספה.
  • ספות נפתחות – אלו הן ספות אשר כוללות "אופציית הרחבה" פשוטה על מנת להפוך אותן למעין מיטה. ספות נפתחות מתאימות לצרכי אירוח או בדירות קטנות בהן הסלון משמש גם כחדר שינה (או בחדרים קטנים).

עיצוב הסלון חייב לקחת בחשבון לא רק את סוג מערכות הישיבה אלא גם את החומרים המרכיבים אותן, העיצוב, הנוחות, הצבעים וכמובן איכות הגימורים והצביעה.

מזנונים

אם בעבר תפקיד המזנון הסתכם בתור מנשא לטלוויזיות הכבדות, הרי שכיום מזנונים ממלאים אחר פונקציות אחרות לגמרי (שכן את הטלוויזיה תולים על הקיר). כיום כבר מדובר על מזנונים מעוצבים ומודרניים אשר קובעים את הטון העיצובי בסלון. הם מינימליסטיים, נמוכים ועשויים מעץ מלא בגימורים וצבעים שונים. הם לרוב כבר אינם כוללים ארונות אחסון גדולים מדי אך כן ניתן לשדרג אותם עם ארונות מזנון תלויים. עיצוב הסלון באמצעות מזנונים מעוצבים תורם רבות לתחושת החלל הפנוי בסלון ולאחסון יעיל יותר של חפצים, אלבומים, ניירת, ספרים וכו'. חלק ממזנונים אלו אף מגיעים עם אופציות מובנות לאמצעי תאורה שקועים, הכנה למערכת הגברה, פתחים נסתרים למערכות חשמל ועוד.