עיצוב חדר אורחים – לתת לאורחים תחושה ביתית

עיצוב חדר אורחים – אם בעבר היינו נוהגים לארח אורחים, קרובי משפחה או חברים, בסלון או בחדר הילדים, מפאת חוסר מקום בבית, הרי שבשנים האחרונות יותר ויותר משפחות ישראליות מעדיפות לפנות חדר שלהן עבור אירוח.

לא כל משפחה יכולה להרשות לעצמה את זה, שוב מפאת חוסר מקום, אז משפחות רבות שומרות שחדר העבודה של ההורים יהיה מעוצב כחדר אירוח וכך כשמגיעים אורחים, הוא מותאם כבר עבורם. בבתים חדשים וכן בבתים גדולים או כאלה שהילדים עזבו את הבית ונשארו רק ההורים, נהוג לעצב, בנוסף לחדר עבודה, גם חדר אירוח, חדר שיותאם לאורחים על פי צרכים שונים שלהם..

במאמר זה נסביר כיצד מעצבים חדר אורחים בצורה אידיאלית וכן נתייחס לשני פריטים מאוד חשובים שצריכים להיות בכל חדר כזה, ספה נפתחת ומאוורר, בהמשך נסביר גם מדוע פריטים אלו חשובים.

עיצוב חדר אורחים – כיצד מעצבים חדר אירוח

כשאנחנו מעצבים חדר אירוח, עלינו לקחת בחשבון שני דברים, דבר ראשון, אנחנו רוצים לגרום לאורחים תחושה ביתית, תחושה שהם בבית שלהם ולא במקום זר. דבר שני, אנחנו רוצים להעניק פרטיות מלאה, שהם יוכלו להתנהל בחדר כפי שהם רגילים להתנהל בביתם.

לכן עלינו לעשות את הדברים הבאים, ראשית, חדר אירוח חייב לכלול מקלחת ושירותים, כך הם לא יצטרכו להתחיל לנדוד למקלחת ולשירותים בהם משתמשים דיירי הבית. אם אתם יכולים ורוצים, אתם יכולים גם לבנות להם מטבחון קטן שיאפשר להם להכין לעצמם קפה או לחמם אוכל בשלווה. בדרך כלל לא נהוג להתקין מטבחון אלא אם מדובר בחדר שבמשך רוב ימות השנה מושכר לאורחים מזדמנים.

שנית, עלינו לוודא שבחדר יש את כל הציוד הנדרש, קרי, טלוויזיה, חיבור לאינטרנט, מקומות ישיבה, שולחן, ארון, שידה להנחת פריטים, וכן שהמקום כולל גם קישוטים מסוגים שונים, תמונות, צמחים, כמובן שהם צריכים להיות בטוב טעם.

שלוש, בשביל לשמור על הפרטיות, רצוי שהחדר יהיה נעול, בזמן שהאורחים שלנו נמצאים בבית, אנחנו לא צריכים להיכנס לחדר ללא רשותם. כך הם ירגישו הרבה יותר נוח לשהות בביתנו בכלל ובחדר בפרט.

ארבע, לצד המיטה, רצוי שתהיה גם ספה נפתחת. מדוע? ראשית, אם מדובר במשפחה שמתארחת בחדר, אין טעם שיהיה גם מיטה להורים וגם מיטה לילדים, אפשר שהילדים ישנו על הספה הנפתחת. שנית, אם החדר לא מספיק גדול, אפשר להסתפק בספה נפתחת נוחה, שמצד אחד האורחים יוכלו לשבת עליה ולראות טלוויזיה או לקרוא, מצד שני, בלילה הם יוכלו לישון עליה. מה שברור הוא, שאנחנו צריכים לוודא שהספה תהיה נוחה , נעימה ומספיק גדולה לאורחים שלנו.

חמש, מאוורר. נכון שבמדינת ישראל אנחנו זקוקים למערכת מיזוג אוויר, אך לצד מערכת זו רצוי שיהיה גם מאורר, תקרה או רגיל, שכן יש לא מעט אנשים שמעדיפים להשתמש במאוורר ולא אוהבים להשתמש במזגנים. מה עוד, שמאורר מאפשר לצנן את האוויר טוב יותר וזה יכול להתאים בשעות שונות של היום.