עיצוב חדשני לדירות ישנות

אם החלטתם שאתם מעוניינים לשפץ את הדירה הישנה שהועברה אליכם בירושה ולהתגורר בה או להשכיר אותה במחיר משתלם, בוודאי תשמחו לשמוע שיש אנשי מקצוע שיכולים לייעץ לכם בכל הקשור אל עיצוב דירות ישנות וחברות ביטוח שיבטיחו לכם ששום דבר רע לא יאונה לדירה החדשה. הבה נתחיל..

עיצוב דירה ישנה- מדוע?

יש אנשים שאינם מעוניינים להתחיל ולשפץ את הדירה הישנה שניתנה להם בירושה ומחליטים להשכיר אותה כפי שהיא. אלו אינם יודעים שהערך של דירה ישנה יורד מדי שנה ושכר הדירה אותו ניתן לדרוש משוכרים פוטנציאליים יהיה גם כן נמוך וזאת ביחס לערך הפוטנציאלי של הדירה. אם בעבר, אנשים ויתרו על שינוי מראה הדירה משום שהם לא יכלו להרשות לעצמם הוצאה גדולה על שיפוצים, כיום יש דרך לעצב גם דירות ישנות בצורה חדשנית ביותר, דבר שיעלה את הערך שלהם ויעניק להם מראה צעיר וחדשני במחירים נמוכים. שיפוץ זה יעשה על ידי עיצוב חדשני של מעצב מנוסה בתחום. בנוסף, חשוב לרכוש ביטוח דירה שמבטיח לבעלי הדירה כיסוי ביטוחי במקרה של פיצוץ צנרת, דליקה בבית ומקרים נוספים.

מהו עיצוב חדשני?

עיצוב דירה תמיד יערב עיצוב בסגנון מסוים שמתאים לאופי דיירי הבית ודפוס השימוש היומיומי בבית. בדרך כלל המטרה היא לבחור בסגנון חדשני מודרני אך כזה שעדיין יעניק את אותה נופך חם ונעים של הבית. תכנון העיצוב של הבית חייב להיות מוקפד ולנצל בצורה מקסימאלית את כל היתרונות של חלל הדירה הישנה. העיצוב יכלול סגנון חדש, צבעים המותאמים לסגנון צעיר וחדשני, ריהוט חדש, אביזרים, פתרונות אחסון יעילים, נגיעות אמנותיות מיוחדות באמצעות יציקות גבס, חריטות עץ, אלמנטים מיוחדים ועוד. חשוב לקחת בחשבון שאם יש לכם ביטוח דירה, אם מדובר על ביטוח מבנה ואם על ביטוח תכולה, חשוב מאוד לעדכן את חברת הביטוח בדבר השינויים שנעשו בדירה.

לא עוד דירה ישנה

אין זה משנה מה היה התפקיד הסנטימנטלי של הדירה בחייכם, יש שלב בו צריכים להודות ולקבל הכרעה שהדירה הישנה והחשוכה שהייתה פעם של סבתא חייבת לעבור שינוי קוסמטי רציני וזאת על מנת שהיא תתאים לצרכים של משפחה מודרנית בשנת 2014 ושניתן יהיה להשכיר אותה במחירים סבירים. המאפיינים של דירה ישנה באים לידי ביטוי פעמים רבות בכך שאין מספיק תאורה והדירה חשוכה והחלוקה הפנימית מיושנת. כאן חשוב מאוד לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע, כמו למשל אדריכלית פנים או מעצבת פנים, נגר, שיפוצניקים שמומחים בתחום נישות מגבס, חשמלאים ועוד.  המטרה היא לברוא חלל שיתאים לאנשים שמתגוררים בדירה ולעצב את הדירה בצורה שתהיה מוארת, ססגונית ומיוחדת. דבר זה יכול לבוא לידי ביטוי על ידי חלוקת חללים בבית על ידי קירות גבס או בדים מיוחדים ועבותים, כריות משי צבעוניות, כורסה מיוחדת ומעוצבת בסלון, אי במטבח, נישה לטלביזיה בסלון, גופי תאורה חדשניים ומודרניים, אריחי ענק בגווני שמנת וגוונים מיוחדים נוספים ועוד.