פינות נוחות ומערכות ישיבה לבית

עיצוב פנים הבית, במיוחד כאשר הוא מתבצע באופן מקצועי ומעוצב הוא כזה היוצר דיאלוג בתוך החלל ו/או החללים בפנים הבית, משמעותו של הדיאלוג הזה הוא השיח המתאפשר תוך התאמה לצורך, לטעם ולעיצוב הכללי של פנים הבית, כזה המביא את הבית למרכז ולא את החלל עצמו.

בדרך כלל, בעת כניסה לבתים ו/או דירות אנו מקבלים את התחושה של עיצוב ל"שם העיצוב", כלומר, להפוך את החלל ל"חלל יפה". אבל מה לגבי חלל המותאם ליושבי הבית ויושבי הגינה, כזה שיוצר את תחושת הביתיות? עיצוב הפנים עצמו ככלל מתחיל דווקא בסלון, החדר המקבל את פני הנכנסים/ החוזרים הביתה, ועל כן, הוא נבחר להיות החדר המכיל את פינות האירוח ופינות הנוחות.
בדומה למה שאנחנו רגילים בתחום של מוצרי ריהוט גן שנוצרים מראש למטרת רביצה ושהייה ארוכה בשמש או בצל בחצר ביתנו גם הרהיטים בפנים הבית אמורים להיות מיוצרים ומתכוננים למטרת איכות הישיבה והנוחות.

אל תגידו סלון – מהיום תגידו "פינות נוחות"

הסלון החדש, הופך את החדר הראשון בבית למענה עבור נוחות המשפחה והאורחים בבית. פתרון הנוחות משתלב באופן בלתי מתפשר עם עקרון העיצוב אשר רבים קוראים לו עיצוב הבית אך שמו האמיתי והנכון הוא העיצוב הביתי. עיצוב ביתי מתחיל קודם כל בחדר המרכזי בבית, הקרוי בפי כל "הסלון", סלונים במדינות אירופה בימים הקלאסיים נחשבו כחדרי אורחים וחדרי התכנסות יוקרתיים, השוני ביניהם לבין החללים אותם אנו מכנים "סלון", בבתי ודירות מגורים, הוא הצורך בחמימות והאינטימיות אותן הוא מתבקש להעניק לנפשות בבית והמבקרים בו.

פינת הנוחות הביתית, עונה על צורך נוחות השהייה אל מול הנוחות העיצובית וההתאמה העיצובית, כמות האורחים המגיעה הביתה, כמות הדיירים. האם ההתכנסות בפינת הנוחות המשפחתית שלכם משרתת אתכם כמשפחה ברוב המקרים או שאתם דווקא מאלה המעדיפים לרבוץ כל אחד בפינתו. חשוב מאוד לדעת, שהעיצוב בפינת הנוחות משפיעה על האווירה והלך הרוח בבית.

מערכת משומנת היטב – מערכות ישיבה מודרניות

מערכות הישיבה המודרניות, הולכות ומולידות סגנונות שונים של עיצוב מעיצובים שונים, קונסטרוקציות ורה-קונסטרוקציות מורכבות, מערכות ישיבה שלמות, מפוזרות ומבוזרות. ריהוט אלגנטי וייחודי אינו חייב להיות דווקא כזה המהווה מערכת שלמה. הריהוט המודרני כיום, הולך אל עבר הכיוון המשולב. כמובן שחייב להיות סדר והגיון בתוך העיצוב עצמו בכל הקשור לעבודה וההבנה בשילוב הגוונים, ההתאמה או דווקא הקונטרה, הניגוד ביניהם עצמם, או לפריטים המשלימים אותם, כמו פריטי עיצוב משלימים, כרים, גופי תאורה, תמונות ואפילו בחירת גווני הקירות.

זה כל כך שנות ה – 80- ריהוט רטרו זה הכי

שנות ה- 80 וה – 70 העליזות והצבעוניות הן ברטרו, לפחות מהעשור האחרון, מגוון הצבעים הבוהקים, לא מראים סימני עזיבה או מנוחה וחזרו עוד לפני שהספיקו להעלם. אולם, הסגנון הזה, מתאים לאוכלוסיה ספציפית אשר יכולה לחיות בשלום ובנינוחות עם הבוהק והזוהר של דור הפרחים והחופש…

טיפ: אם גם אתם חשקתם ב"שמץ קל" של  רטרו אצלכם בפינת הנוחות (או הסלון), גם כורסא או אפילו הדום כתום או ירוק בוהק יעשו את העבודה