שולחן כתיבה לילדים

אם אתם מתכננים לרכוש, להחליף או לרענן את חדר הילדים בוודאי הפכתם בראשכם את השאלה האם כדאי לקנות גם שולחן כתיבה לילדים. התשובה הפשוטה והקצרה לכך היא כן. אין זה משנה מה גילו של הילד , מהרגע בו הוא יודע לשבת על כיסא כדאי שיהיה לו שולחן.
הילדים של היום גדלים בקצב אחר ומהיר יותר מהקצב בו גדלו הוריהם.
כבר בגן הם כבר לומדים לכתוב, לשבת ולצייר, לעשות עבודות יצירה ולשחק ליד שולחן. המחשב מהווה גם הוא מוקד פעילות, החל מהזאטוטים הקטנים המשחקים במשחקי העשרה עם מקלדות מיוחדות ועד בני הנוער אשר גולשים באינטרנט, מקלידים עבודות ומשחקים משחקים.
כל אלו מחזקים את העובדה ששולחן כתיבה לילדים הינו חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהחדר שלהם.

איך לבחור את השולחן הנכון

כמו בכל רכישה של רהיטי ילדים ונוער, ישנם מספר שיקולים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים שולחן כתיבה לילדים שלכם.
הדבר החשוב ביותר הינו כמובן, לכמה ילדים מיועד השולחן. החיים העירוניים ומגבלות המקום הביאו את יצרני הרהיטים למציאת פתרונות יצירתיים גם במקרים בהם הילדים חולקים את החדר ולייצר שולחנות שיכולים להושיב שני ילדים זה לצד זה בנוחות ולאפשר לכל אחד להתמקד בעיסוקיו מבלי להפריע זה לזה.
ככלל, נושא המרחב הינו נושא מרכזי בבחירת שולחן לילדים, בין אם מדובר בילד אחד או יותר, שכן יש להתאימו למידות החדר ולשאר הרהיטים ובד בבד גם לחשוב על פונקציונליות.
מקומות אחסון, פתרונות ארגון וגודל המשטח חשובים כולם לחוויה שיחווה הילד כאשר יישב ליד השולחן וישפיעו כמובן על מראה החדר כולו. בחירה נכונה וחכמה של שולחן הכתיבה והחלקים שמתווספים לו יהפכו את החדר למסודר יותר, נעים יותר ומרגיע ויגרמו לילדכם לרצות לשבת ליד השולחן וללמוד באופן עצמאי במרחב הפרטי שלו.

לגדול עם הילד

בחירה נכונה של שולחן כתיבה לילדים תאפשר לילד להשתמש בשולחן לאורך שנים רבות ובתקופות שונות בחייו. בגיל צעיר יותר ישמש השולחן לציורים ותצוגה של יצירות האומנות שלו, לאחר מכן להכנת שיעורי הבית ובגיל העשרה אף יוכל לשמש כעמדת מחשב – במידה וזו תהיה בחדר.
כדאי לבחור בשולחן ניטרלי יחסית או מודולרי, כזה שיאפשר לשנות אותו בקלות ולהתאימו לכל חדר או להיפך, כזה שיתאים לכל רהיט אחר בהמשך.
חומרי גלם איכותיים ואיכות הרכבה ישפיעו גם הם כמובן על אורך חייו של השולחן ולכן חשוב כי תבחרו בשולחן המורכב מחומרים עמידים – עץ מלא ואיכותי או פלטות  MDF עבות ועמידות, זכוכית מחוסמת וכו'.

לשתף את הילדים

אם הילד כבר גדול, בעל דעה, שתפו אותו בבחירת השולחן.
בסופו של דבר שולחן כתיבה לילדים ישרת אותם – את הילדים, וחשוב שהם יאהבו אותו וירגישו איתו בנוח. תנו להם לשבת, לנסות, לדמיין את עצמם ליד השולחן ולבחור את השולחן שהם אוהבים. עם זאת, תנו כמובן גבול לדמיון, שהרי ילדים גדלים וטעמם משתנה תדיר וחשוב שהם יאהבו את השולחן גם בשנים הבאות.