תכנון ועיצוב הבית החדש שלכם – מבחירת בעלי המקצוע ועד עיצוב הבית

עיצוב הבית – לא משנה אם רכשתם בית חדש או עברתם לבית יד שנייה, דעו שאם תעצבו נכון את החלל שלכם, הוא יכול להפוך למקום מדהים ומושלם, המשתלב בצורה הטובה ביותר עם אורח החיים והטעם האישי שלכם. אז מאיפה מתחילים ומה צריך לעשות? המשיכו בקריאת המאמר שלנו ותגלו.

בחירת בעלי המקצוע

אם אתם לא מבינים בעיצוב פנים, מומלץ שתעזרו בבעלי מקצוע. אלו יהיו מעצבי פנים, בוגרי לימודי עיצוב פנים. חשוב שיהיו עם ניסיון בתחום והכי חשוב שיהיה להם תיק עבודות, כך תוכלו להתרשם כמו שצריך מעבודתם. במידת האפשר, בקשו גם לראות בפועל עבודות שלהם שבוצעו אצל לקוחות פרטיים ועסקיים. השלב הראשוני מול מעצב או מעצבת הפנים שבחרתם לעבוד עימם, יהיה פגישת היכרות ותיאום ציפיות – אורח החיים בבית, הסגנון הרצוי, בעיות שיש לפתור באמצעות עיצוב נכון ועוד. הדבר יעזור לדייק עד כמה שניתן את הקו העיצובי שלכם וכמו כן, תהיה איזושהי הערכה לגבי התקציב הנדרש לביצוע השינויים העיצוביים. יתרה מזאת, אתם גם תקבלו רשימה של ספקים בהם תוכלו להיעזר בשלבים מתקדמים יותר הקשורים לעיצוב הבית כמו קניית רהיטים וגופי תאורה. מעבר לכך, את כל הפרויקט העיצובי, ילווה גם קבלן שיפוצים, שיהיה אחראי לשבירת קירות או הנמכת תקרות ודברים נוספים, במידת הצורך.

בחירת הסגנון העיצובי

חשוב שתהיו קצת בעניינים, עוד לפני  שאתם מחליטים על שינוי העיצוב בבית ועל כן כדאי שתכירו מספר סגנונות עיצוביים פופולאריים בהם, הסגנון הכפרי, המודרני, הקלאסי והייטקי. כל אחד מאלו שונה מהשני וניכר בהבדלים הבאים לידי ביטוי בצבעים, בשימוש בחומרי הגלם, בדוגמאות ועוד. לדוגמה, הסגנון הכפרי מאופיין בשימוש בחומרי גלם משולבים עץ וברזל ואילו הסגנון ההייטקי מאופיין בגימורים עם חומרי גלם כמו מתכת, זכוכית, פלסטיק ומעט מאוד עץ. השאלה היא לאיזה סגנון אתם מתחברים. הכי פשוט הוא לצפות בדוגמאות של הסגנונות הללו, אם במגזינים של עיצוב הבית ואם על ידי חיפושם בגוגל.

עיצוב הבית – קניית הריהוט

העדיפו ריהוט שמיוצר בהתאמה אישית, כך תוכלו לבחור את החומרים ממנו הוא מיוצר, את הדוגמאות והעיטורים שיהיו עליו ועוד. ריהוט ייחודי ניתן למצוא גם בגלריות ריהוט שונות, הנמצאות ברחבי הארץ. באותן הגלריות, תוכלו גם למצוא גופי תאורה עם עיצובים מיוחדים, שלא תמצאו ברשתות הגדולות והמוכרות. מומלץ שתרכשו את הריהוט בליווי מעצב או מעצבת הפנים שלכם. אלו ידעו לכוון אתכם לצבעים המתאימים ולריהוט שהכי יתאים לבית עם הסגנון העיצובי שבחרתם. לדוגמה, מערכת ישיבה לבית מהווה את פריט הריהוט המשמעותי ביותר לחלל הסלון שלכם. יש להתחשב בצבעי הקירות ופריטי ריהוט נוספים ששמתם בחלל זה, כך שהיא תשתלב כמו שצריך ובצורה הכי טובה.

שורה תחתונה

תהליך עיצוב יכול להסתכם בכמה עשרות אלפי שקלים. אם אתם כבר מחליטים להוציא את העלות הזאת, וודאו שאתם עובדים רק עם בעלי מקצוע שיש להם ניסיון עשיר בתחום העיצוב. שימו לב גם לבדוק את מחירי הרהיטים, אם צריך בצעו סקר שוק וכך תדעו שביצעתם קנייה חכמה ולא יקרה מדי. שיהיה בהצלחה!