5 טיפים בבחירת פינת אוכל

פינת האוכל אינה עוברת שימוש מסיבי בבית כגון חדרי השינה, חדרי הרחצה והסלון אך כאשר אנו יושבים לאכול, לבד, עם המשפחה או האורחים אנו מעוניינים בסביבה הנוחה והאסתטית ביותר. זוהי הסיבה מדוע בחירת פינת אוכל חייבת להתבצע באופן מושכל ולהן מספר טיפים מועילים אשר יעזרו לכם לבחור נכונה.

ממי קונים פינת אוכל?

פינת אוכל הינה פריט ריהוט אשר חייב להיות איכותי, מרשים, יציב ועמיד כחדש לאורך שנים רבות ולכן יש לבחור חנות רהיטים מובילה בהתאם. שימו לב כי אתם מתקשרים עם חנות רהיטים אשר חרטה על דגלה את סמל האיכות, מעמידה לרשותכם מוכרנים בעלי ידע אשר אינם מנסים ללחוץ עליכם לרכוש, חנות רהיטים הפועלת שנים בתחום ובעלת אולם תצוגה מרשים, נקי, גדול ומגוון.

מדידה מוקדמת

עגולה, ריבועית, מלבנית או אליפטית – פינת אוכל יכולה להגיע בשלל צורות גיאומטריות ומימדים ולכן עליכם לקבוע את מידותיה האפשרויות בטרם עת. על מנת להקל על התהליך, מדדו באופן כללי את גבולות החלל הפנוי לפינת האוכל והגיעו עם השרטוט לחנות שתבחרו. ייעוץ מקצועי יעזור לכם לקבוע את מידות פינת האוכל בהתאם למספר הנפשות בבית ואפשרות להגדלה לצרכי אירוח.

נסו את השולחן

הקשה על השולחן, לנסות להרימו או מבט חפוז מתחתיו לא יעזרו לבחירה הנכונה של פינת אוכל שמתאימה לכם. יש לנסות אותה ממש במצב ישיבה ולא להתבייש או להיות נבוכים לעשות כן. בדקו את השולחן מבחינת המבנה הארגונומי, האם הרגליים שלכם נוגעות בפלטה העליונה, האם נוח לכם לשבת זקופים או להישען אחורנית מעט, האם הכיסאות נגררים על הרצפה בקלות או שהם כבדים מדי והאם השולחן מתאים לבני כל המשפחה בכל הגילאים.

מקדמי בטיחות

חשוב מאוד לבחור פינת אוכל אשר מראש עמידה, יחסית, לשריטות וכתמים. לשם כך מומלץ להשתמש בחומרים כגון זכוכית או עץ מלא כאשר זה האחרון מוטב לו יצופה בשכבת לקה עבה ואיכותית. לחלופין ניתן לבחור בשכבת הגנה מפורניר אשר אותה ניתן להחליף ולחדש בעת הצורך.

ולבסוף, הטיפ האחרון אליכם הוא ההיאזרות בסבלנות. פינת אוכל קשה למצוא באופן מיידי ויש להשקיע זמן ומחשבה בבחינת כל ההצעות, איכות אל מול מחיר, עיצוב בשילוב נוחות ופרקטיות.