5 טיפים לשמירה על הריהוט לטווח ארוך

אחרי שהשקעתם כל כך הרבה כסף ברכישת ריהוט חדש לבית, עליכם גם ללמוד כיצד לשמור עליו לאורך זמן וליהנות מהמראה המיוחד שלו. תחזוקה נכונה והיערכות מתאימה יאפשרו לכם לשמור על הריהוט שברשותכם, ומבלי שתצטרכו להוציא על כך סכומי כסף גבוהים. הנה, לפניכם, 5 טיפים לשמירה על הריהוט לטווח ארוך:

  1. השתמשו בחומרי ניקוי מתאימים – כדי לשמור על הרהיטים לאורך זמן חשוב גם להקפיד לנקות אותם כשצריך ולוודא שעושים זאת באמצעות חומרי הניקוי המתאימים. אם למשל יש לכם ספה נפתחת מעור, וודאו שחומר הניקוי שבו אתם משתמשים מתאים לספות כאלו. אם יש לכם רהיטים מעץ מלא הקפידו לרכוש חומרי ניקוי המיועדים אך ורק לרהיטים העשויים מעץ.
  2. אל תחשפו אותם לשמש חזקה ולחום ושמרו עליהם במקום מוצל – בין אם אלו ספות נפתחות, שולחנות אוכל גדולים מעץ, שידה לספרים או כל רהיט אחר, כדי לשמור עליו לאורך זמן מומלץ להימנע מלחשוף אותו לשמש ישירה וחזקה או למקור חום. קרני השמש והטמפרטורות הגבוהות יכולות להזיק לעץ ולחומרי הגלם האחרים, שמהם עשויים הרהיטים שלכם. במידה והבית שלכם מואר מאוד, היעזרו בווילונות או הקפידו לסגור את התריסים בשעות בהן השמש חזקה וחמה מאוד.
  3. הימנעו מהנחת פריטים כבדים עליהם – הנחת קערות כבדות מאד או פריטים מאסיביים על שולחנות אוכל או שולחן סלון יכולה לגרום לנזק, לשריטות ולחבלות שונות ברהיט. במידה ומדובר ברהיט עדין מאד, הוא עשוי אף להישבר. הימנעו מכך ואם אתם מעוניינים בכל זאת להניח עליו פריטי נוי שונים, וודאו שאינם כבדים.
  4. כסו אותם אם אינם בשימוש – במידה ויש לכם ספה נפתחת, שולחן קפה או ארונית שאינם בשימוש בשלב זה (אך סביר שיהיו בשימוש בעתיד), כדי לשמור עליהם לאורך זמן, כסו אותם בשמיכה גדולה או בבד גדול ושמרו עליהם כך במחסן או באחד החדרים. בדרך זו הם לא יצברו אבק, לכלוך וגם לא ידהו.
  5. רכשו רהיטים איכותיים אצל החברות המתמחות בכך – לא מדובר כאן אמנם בטיפ הקשור לתחזוקה אולם הוא ללא ספק כזה שצריך להיות נקודת המוצא שלכם. רהיטים לבית העשויים מחומרי גלם איכותיים, רהיטים שנרכשו אצל חברות המתמחות בתחום, יחזיקו מעמד שנים רבות וישרתו אתכם נאמנה. אל תתפשרו והשקיעו את סכום הכסף הנדרש. כך לא תצטרכו לרכוש רהיט חדש בכל תקופה ותוכלו ליהנות מהרהיטים שברשותכם למשך שנים ארוכות.

הקפדה על כל כללי התחזוקה, רכישת רהיט איכותי וגם מיקומו בפינה מוצלת ופחות חמה בבית, הם הדרכים הטובות ביותר לשמור על הריהוט שלכם לטווח הארוך. אם אינכם יודעים באילו חומרי ניקוי להשתמש או כיצד לנקות את הרהיט שברשותכם, פנו ישירות לחנות שבה קניתם אותו ובקשו לקבל מצוות החנות את המידע שלו אתם זקוקים.